Laminator

Jeśli posiadasz własną firmę i planujesz zakup laminatora, koniecznie przeczytaj ten poradnik! Dowiesz sie tutaj m.in. gdzie kupić laminator do złoceń, a także poznasz kilka ciekawych propozycji laminatorów A3 oraz A4. Miłej lektury!

Laminator – Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 TRACER TRL-A4 Aktualna Cena
2 Fellowes Laminator SPECTRA A4 Aktualna Cena
3 Tracer Laminator Trl-A3 Aktualna Cena
4 Fellowes Neptun 3 A3 Aktualna Cena
5 Argo Kobra OL290 Aktualna Cena

Co to jest laminator?

Laminator jest urządzeniem powszechnie używanym w szkołach i uczelniach, biurach, a także wszelkiego rodzaju urzędach. Pierwotnie, służył do laminowania tylko i wyłącznie materiałów drukowanych. Coraz częściej pojawiają się jednak urządzenia, laminujące także plastikowe karty.

Laminowanie jest zabiegiem mającym na celu zabezpieczenie materiału przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to bardzo dobry sposób, ponieważ zanieczyszczenia, zamiast wniknąć w papier, osadza się na laminowanej powierzchni. Jako, że owa powierzchnia jest śliska, brud można łatwo z niej usunąć. Bardziej nowoczesne laminatory, pozwalają również na ochronę przed sfałszowaniem ważnego dokumentu.

Jaki laminator wybrać? Zimny czy gorący?

Wśród laminatorów możemy wyróżnić te laminujące na zimno oraz te laminujące na gorąco. Wiele osób, decydujących się na zakup tego rodzaju urządzenia, stawia przed sobą pytanie który sposób laminowania jest lepszy. Zacznijmy od krótkiej charakterystyki laminatorów zimnych i gorących.

W przypadku tych pierwszych, główną rolę odgrywają rolki laminatora. To właśnie one dociskają specjalną folię do powierzchni laminowanej. Natomiast laminator gorący posiada mniej prosty mechanizm, a do jego aktywowania potrzebna jest wysoka temperatura. Urządzenie przez kilka minut się nagrzewa, a o osiągnięciu odpowiedniej temperatury najczęściej sygnalizuje zapalona diodka.

Zatem który rodzaj laminatora będzie lepszy? Zdecydowanie zimny! Co najważniejsze, jest o wiele bezpieczniejszy niż laminator gorący. W przypadku, chociaż delikatnego, dotknięcia laminatora gorącego istnieje ryzyko dotkliwego poparzenia. Do jego głównych zalet należy również małe ryzyko powstania uszkodzeń, a także rzadkie awarie. Ponadto, brak czekania na uzyskanie optymalnej temperatury zdecydowanie skraca czas pracy.

Czytaj więcej...  HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 recenzja, opinia

Najlepszy laminator – to musisz wiedzieć

Wybierając laminator dla swojej firmy lub nawet na użytek własny, powinniśmy kierować się kilkoma kryteriami. Po pierwsze, dostosujmy rodzaj laminatora do jego przyszłego przeznaczenia. Inne urządzenie wybierzemy do laminacji ważnych dokumentów, a inne do wykańczania plastikowych kart.

Inne jeżeli pracujemy w dużej firmie, a inne jeśli w małym zakładzie pracy. W tym wypadku, główną rolę gra również jakość. Laminatory powinny być wykonane z najwyższej klasy materiałów – trwałych, mocnych, odpornych na zarysowania oraz uszkodzenia.

Powinniśmy kierować się też szybkością laminacji – najlepiej, jeśli będzie bardzo wysoka. Jest ona szczególnie ważna w przypadku posiadania dużej ilości zamówień czy laminowania akordowego. Zwrócmy uwagę również na grubość folii. W przypadku niewielkiego biznesu, nie przepłacajmy i wybierzmy laminator z niezbyt grubymi foliami. Jeżeli natomiast jesteśmy w posiadaniu sporego przedsiębiorstwa, zainwestujmy w te grubsze.

Laminator do złoceń – gdzie kupić?

Specyficznym rodzajem laminatora jest laminator do złoceń. Jest on nieco droższy od standardowego, aczkolwiek pozwala na uzyskanie naprawdę zaskakujących kombinacji. Jednak, żeby uzyskać idealny efekt, oprócz pomysłu potrzebujemy także porządnego laminatora.

Zdaniem wielu, najlepsze laminatory do złoceń produkuje firma MINC. To urządzenia wysokiej jakości, wykonane z solidnych materiałów, gwarantujące bezpieczeństwo oraz wydajną pracę. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie atrakcyjna cena, laminator do złoceń MINC możesz zakupić na stronie allegro.pl.

Laminator A3 – 3 ciekawe propozycje

1. Niemiecki Laminator A3 + 208 Szt. Folii Laminarka – jest to laminator odznaczajacy się wysoką, niemiecką jakością, posiadający możliwość laminacji na zimno. W zestawie z laminatorem, możemy dostać aż 208 sztuk folii w formacie A3. Urządzenie jest cenione z powodu intuicyjnej obsługi, a także trwałości.

2. Automatyczny szybki laminator A3 do użytku w średnim biurze – ten laminator nastomiast, posiada opcję laminacji nie tylko na zimno, ale również na gorąco. Posida dodatkową funkcję, pozwalająca na wycofanie nieprawidłowo włożonego dokumentu. Do zestawu, dołączonych jest 10 folii.

Czytaj więcej...  Drukarka laserowa

3. Fellowes Spectra A3 Laminator 5738301 – tani, łatwy w użyciu laminator A3, przeznaczony do laminowania na zimno. Cieszy się wieloma dobrymi opiniami wśród uzytkowników.

Laminator A4 – 3 ciekawe propozycje

1. Verotech Laminator A4 Vl-640 Z Trymerem – laminator słuzący do laminowania zarówno na zimno, jak i na gorąco. Do jego najważniejszych zalet należy obecność dwóch rolek grzewczych oraz duża prędkość laminacji. W zestawie również z trymerem A4.

2. Monolith Laminator A4 OL289 – ten niemiecki laminator posiada dwie funkcje, które stanowczo wyróżniaja go na tle innych, dostępnych na rynku urządzeń. Jest to mianowicie funkcja usuwania zacięć oraz obecność podajnika do dokumentów.

3. Fellowes Cosmic 2 A4 – pomimo dosyć sporej ceny, jak na laminator A4, jest niezastąpiony w każdym domowym biurze. Dzięki technologii HeatGuard, jego powierzchnia jest o 50% chłodniejsza, niż powierzchnia innych laminatorów gorących.

Podsumowanie

Jeżeli już wiesz, jak działa laminator oraz jakimi kryteriami należy kierować podczas jego wyboru możemy przejść do podsumowania. Pamiętaj, żeby nie kierować się opiniami niedoświadczonych znajomych oraz patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat ceny.

Spraw, aby Twój laminator towarzyszył Ci przez długie lata! Nie zapomnij także, że podczas pracy z takim urządzeniem najważniejsze jest bezpieczeństwo własne i otoczenia.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *