Drukarka atramentowa

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez elektroniki. Coraz częściej używamy telefonu, czy komputera nie tylko do komunikowania się z innymi, ale także do pracy czy nauki. Jednak czasami potrzebujemy też dodatkowych sprzętów, w tym, chociażby drukarki. W tym tekście poznamy drukarkę atramentową i wszystko to, co z nią związane. Sprawdź czym są drukarki atramentowe oraz ranking najlepszych drukarek atramentowych do domu i biura.

Drukarki atramentowa – RANKING POPULARNOŚCI CENEO

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka Epson EcoTank L1110 Aktualna Cena
2 Drukarka Hp Officejet Pro 6230 Aktualna Cena
3 Drukarka HP Smart Tank 515 Aktualna Cena
4 Drukarka HP DeskJet 3750 Aktualna Cena
5 Drukarka Epson EcoTank L4266 Aktualna Cena

Drukarka atramentowa – co to?

Drukarka atramentowa to urządzenie, które do druku wykorzystuje tusz rozpuszczalnikowy lub pigmentowy. Drukarka wystrzeliwuje maleńkie krople tuszu przez mikroskopijne dysze znajdujące się w głowicy drukarki przechodzącej nad elementem zadrukowanym.
Drukarka atramentowa działa na zasadzie podobnej do maszyny do pisania.

Jest jednak bardziej nowoczesna, złożona i szybsza.
W historii pierwsze wzmianki o takim typie druku miały miejsce w 1976, jednak pierwsza oficjalna drukarka atramentowa została wyprodukowana w 1988 roku.

Jaka drukarka atramentowa do domu?

Drukarka, którą wybieramy do domu, powinna odznaczać się kilkoma cechami. Przede wszystkim nie powinna być zbyt droga. Sprzętu będziemy używać tylko na własny użytek, więc nie musimy za niego przepłacać. Wielkość. Dziś każdy sobie ceni minimalizm. Zresztą nie ma potrzeby, żebyśmy kupowali ogromną drukarkę, której będziemy używać kilka razy w miesiącu. Drukarka wybrana do domu powinna być niewielka.

Ponadto podczas wyboru drukarki do domu powinniśmy kierować się jej funkcjonalnością i łatwością w obsłudze. Ważne jest, żeby miała ona wszelkie potrzebne nam funkcje i abyśmy nie problemu z jej użytkowaniem na co dzień. Ponadto pamiętajmy, że warto sprawdzić, jak wydajne będą tusze i jak często będziemy musieli je wymieniać.

Czytaj więcej...  Epson EcoTank L3151 recenzja, opinia

Dlaczego warto wybrać drukarkę atramentową?

Drukarki atramentowe charakteryzują się przede wszystkim niską ceną, co znacznie przekonuje nas do zakupu. Oprócz niskiej ceny drukarki atramentowe pracują cicho i dostatecznie szybko, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w warunkach domowych. Nie możemy też zapominać o tym, że drukarki atramentowe dają nam możliwość wydruku w kolorze. Wydruki czarno białe, jak i te kolorowe są bardzo dobrej jakości.

Obecnie większość drukarek posiada połączenie z WI-FI, dzięki czemu możemy drukować bez podłączania jakichkolwiek kabli, co znacznie ułatwi nam pracę. Niektóre urządzenia dają nam także możliwość drukowania w niestandardowych formatach. Ponadto większość drukarek atramentowych mają niewielkie rozmiary, co sprawia, że łatwiej ulokować ją w domu.

Jak wybrać najlepszą drukarkę atramentową?

Przede wszystkim musimy przemyśleć, do czego konkretnie będzie potrzebna nam drukarka. Jeśli sporadycznie będziemy drukowali kilka dokumentów, to niepotrzebny nam będzie jakiś wyszukany model. Jeżeli jednak będziemy chcieli wykorzystać drukarkę do drukowanie, chociażby zdjęć to musimy wybrać model, który będzie się do tego nadawał. Szczególną uwagę musimy zwrócić też na szybkość wydruku.

Jeśli z drukarki będziemy korzystać rzadko, to raczej prędkość nie będzie miała dla nas znaczenia. Jednak drukując po kilkadziesiąt kartek w ciągu miesiąca, będziemy potrzebowali drukarki, która zrobi to dość szybko.

Ponadto warto, abyśmy zwrócili uwagę na rozdzielczość drukarki. Im jest ona większa tym jakość drukowanych dokumentów, czy zdjęć jest znacznie lepsza. Podczas wyboru drukarki powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy ma on funkcję drukowania w różnych rozmiarach, a także czy druk dwustronny jest automatyczny.

Małe drukarki atramentowe – 5 ciekawych propozycji

Sprawdź ciekawe propozycje małych drukarek atramentowych – TOP 5.

Drukarka HP DeskJet 2630

Drukarka HP DeskJet 2630

HP DeskJet 2630 to drukarka, która jak najbardziej sprawdzi się w naszym domu, jeśli będziemy chcieli drukować niewielkie ilości, ponieważ urządzenie jest dość powolne. Korzystając z tego modelu mamy możliwość również zeskanować bądź skserować dokumenty. Drukarka wyposażona jest w WI-FI, dzięki czemu możemy obsługiwać ją za pomocą telefonu albo tabletu.

Czytaj więcej...  HP DeskJet 3762 All-in-One recenzja, opinia

Drukarka HP Officejet 4636

HP Officejet 4636 to kolejny model, który nie zachwyca prędkością drukowania, jednak jest wart uwagi. Przede wszystkim kupując tę drukarkę mamy możliwość kserowania, skanowania, a także faksowania dokumentów. Urządzenie daje nam wydruki wysokiej jakości. Posiada także WI-FI, dzięki czemu możemy sterować drukarką za pomocą choćby telefonu.

Drukarka CANON Pixma MG3650S

Drukarka CANON Pixma MG3650S

CANON Pixma MG3650S to urządzenie, które daje nam możliwość drukowania w różnych rozmiarach. Dodatkowo mamy opcję skanowania i kserowania. Połączenie z WI-FI pozwala nam obsługiwać urządzenie za pomocą urządzeń mobilnych. Możemy również drukować dokumenty przechowywane w wirtualnych chmurach.

Drukarka Brother DCP-J140W

Drukarka Brother DCP-J140W

Brother DCP-J140W umożliwia nam drukowanie, skanowanie i kserowanie. Jakość wydruku jest wysoka, a czas pracy bardzo szybki. Urządzenie również ma możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej.

Drukarka Brother InkBenefit DCP-J105

Drukarka Brother InkBenefit DCP-J105

Brother InkBenefit DCP-J105 to bardzo szybki urządzenie, które da nam wysokiej jakości wydruki. Ma dostęp do WI-FI oraz możliwość druku z przenośnej pamięci USB. Bardzo dobry wybór dla tych z nas, którzy oprócz dokumentów chcą drukować także zdjęcia.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *