Drukarka do zdjęć

Robienie zdjęć w dzisiejszych czasach jest jednym z lepszych sposobów na utrwalenie najważniejszych momentów w naszym życiu. Czy wiedziałeś, że istnieje możliwość wydrukowania zdjęć dzięki swojej poręcznej drukarce, nawet nie wychodząc z domu? Największą zaletą drukarek do zdjęć jest to, że nie trzeba długo czekać na odbiór wywołanych zdjęć i można korzystać z niej w każdym miejscu i każdej porze. Sprawdź czym jest drukarka do zdjęć oraz jaką kupić w rankingu.

Drukarki do zdjęć – Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka HP LaserJet Pro M15w Biała Aktualna Cena
2 Drukarka Brother HL-1223WE Aktualna Cena
3 Drukarka Xerox Phaser Aktualna Cena
4 Drukarka Epson EcoTank L1110 Aktualna Cena
5 Drukarka HP Smart Tank 515 Aktualna Cena

Rodzaje drukarek do zdjęć

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drukarek do zdjęć, które różnią się znacząco między sobą ceną jak i jakością powstałego druku. Kolorystyka i kontrast nie zawsze będzie taka sama jak wersji cyfrowej zdjęcia, lecz w wielu przypadkach, jakość zdjęcia może zaskoczyć. Pomimo tego warto zagłębić się w świat drukarek, aby znaleźć najlepszą, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

Drukarka laserowa do zdjęć

Drukarki laserowe kojarzą się nam bardziej z drukowaniem dużej ilości dokumentów tekstowych w biurze, czy też w domu. Może lepiej niech tak pozostanie. Dla osoby, której zależy na stosunkowo niskim koszcie, a jakość nie odgrywa pierwszej roli, urządzenie takie mogłoby być dobrym rozwiązaniem.

Do powstania wydruku w tym przypadku potrzebny jest toner, czyli proszek będący skomplikowaną substancją chemiczną, który następnie jest utrwalany pod wpływem ciepła i nacisku wałka. Ten sposób zapewnia szybką pracę drukarki, jednakże krawędzie na zdjęciu mogą nie być ostre. Jednakże dla osób mających większe wymagania zdecydowanie lepszym wyborem będą drukarki atramentowe.

Drukarka atramentowa do zdjęć

Atramentowe sprzęty do wydruku są równie popularne, co laserowe zawierają jednak większą ilość kolorowych tuszy. Przekłada się to zdecydowanie na jakość. Atramenty te umożliwiają uzyskanie szerszej palety kolorystycznej w różnych odcieniach w porównaniu do drukarki laserowej, co przekłada się na finalny efekt. Jeśli chodzi o wydruk zdjęć cechują się większą dokładnością i większym nasyceniem kolorów wydruku.

Czytaj więcej...  Drukarka tania w eksploatacji TOP 5

Sprawdzi się u klientów, którzy przede wszystkim biorą pod uwagę profesjonalne drukowanie zdjęć i grafik w warunkach domowych. Trzeba pamiętać, że nie każda drukarka atramentowa będzie działała tak samo. Drukarki atramentowe posiadające w swojej nazwie określenie „photo” dają szansę na uzyskanie wyższej jakości zdjęć. Ceny również potrafią różnić się znacznie w zależności od formatu.

Drukarka do zdjęć dowodowych

Ciekawą alternatywą dla drukarek są drukarki do zdjęć dowodowych. Mogą one bardzo ułatwić wypełnianie ważnych dokumentów. Kiedy brakuje nam czasu trudno jest znaleźć fotografa i czekać w kolejce na swoją kolej. O wiele łatwiej jest wydrukować swoje zdjęcie w domu. Nasuwa się pytanie czy wydruki te będą tak samo trwałe i wyraźne jak te z miejsca gdzie drukowanie zdjęć wykonuje się zawodowo.

Z pomocą przychodzą nam drukarki termosublimacyjne wykorzystujące ciepło do przenoszenia barwnika na określony nośnik druku. Podstawową zaletą tego rodzaju wydruku jest wysoka, fotograficzna jakość obrazu oraz barwniki, które nie blakną tak szybko w przeciwieństwie do barwników atramentowych. Pewnym utrudnieniem jeśli chodzi o to urządzenie jest ograniczenie rozmiaru wydruku oraz stosowanie specjalnych papierów. Jednak w przypadku zdjęć dowodowych nie ma to większego znaczenia.

Dobra drukarka do zdjęć – najważniejsze czynniki

Skoro znamy już rodzaje drukarek do zdjęć różnego typu, warto zaznajomić się z najważniejszymi parametrami, które są kluczowe w wyborze dobrego urządzenia.

Jednym z ważniejszych czynników jest niepodważalnie rozdzielczość. To ona nakierowuje nas jakiej jakości zdjęć możemy się spodziewać. Przyjmuje się, że im wyższa rozdzielczość tym bardziej powinniśmy być zadowoleni z dokładności wydruku.

Wpływa ona także zasadniczo na cenę. Drukarki z maksymalna rozdzielczością ( 5760 × 1440 dpi ) będą więc najdroższe. Szukając czegoś tańszego warto zwrócić uwagę na rozdzielczość przynajmniej 1200dpi. Niektóre drukarki nie obsługują wszystkich formatów zdjęć, dlatego warto się z nimi zapoznać i zwrócić na to uwagę przy kupnie. Typowe formaty to 10 x 15, 13 x 1, 20 x 5 cm, A4, A3. Dużą rolę odgrywa obsługiwana gramatura papieru która różni się wobec zwykłego i fotograficznego papieru.

Czytaj więcej...  Drukarka przenośna

Zarówno papier jak i tusze powinny być jak najlepszej jakości i spełniać wszystkie wymagania producenta. W przypadku tuszy oprócz jakości równie ważna jest ilość kolorów. Drukarki fotograficzne mogą mieć 6 lub 8 kolorów, a droższe modele mogą mieć ich jeszcze więcej. Znając wszystkie najważniejsze czynniki nie będzie już problemu z wyborem odpowiedniej drukarki do zdjęć, która nie zawiedzie nas po pierwszym użyciu.

Przykładowe ceny drukarek do zdjęć

Fujifilm Drukarka Instax Share SP-2 srebrny

Fujifilm Drukarka Instax Share SP-2 srebrny

Fujifilm Drukarka Instax Share SP-2 srebrny (cena ok. 727 zł) Obsługa za pomocą prostej i intuicyjnej aplikacji, nowoczesny design i niewielkie rozmiary to dodatkowe zalety urządzenia. Na lepszą rozdzielczość zdjęć wpłynął nowy sposób naświetlania filmu światłoczułego, a czas drukowania został skrócony dzięki połączeniu procesu ekspozycji i wysuwania filmu. Możliwość obróbki zdjęć

Drukarka Epson EcoTank L805

Drukarka Epson EcoTank L805

Drukarka Epson EcoTank L805 (cena ok. 1259) Drukarka idealna do profesjonalnego użytkowania dla osób, którzy potrzebują urządzenia umożliwiającego bezprzewodowe drukowanie zdjęć przy niskim koszcie oraz drukowanie na płytach CD i DVD. Wydruk zdjęcia w formacie 10 x 15 cm zajmuje zaledwie 12 sekund2, a wbudowany system stałego zasilania w atrament z gwarancją producenta na rok lub 3000 wydrukowanych strona sprawia, że nie trzeba się martwić o serwis.

XIAOMI drukarka do zdjęć z telefonu smartphone

XIAOMI drukarka do zdjęć z telefonu smartphone

XIAOMI drukarka do zdjęć z telefonu smartphone (cena ok. 212 zł) Drukarka do zdjęć, ma niewielkie rozmiary, dlatego jest bardzo poręczna. Wydrukowanie zdjęcia zajmuje 45 sekund. Technologia ZINK, oparta na druku termicznym bez wkładów atramentowych, taśm ani tonerów, zapewnia zdjęcia z dobrą lecz nie profesjonalną jakością.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *