Urządzenie wielofunkcyjne

Urządzenia wielofunkcyjne stają się coraz bardziej popularne dzięki swojej praktyczności – połączenie funkcji drukowania, skanowania i ksero pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni zarówno w domu, jak i w biurze. Jeśli rozważasz zakup tego typu sprzętu, poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź najważniejsze informacje o urządzeniach wielofunkcyjnych oraz najnowszy ranking drukarek, skanerów, kopiarek jako urządzenie wielofunkcyjne.

Urządzenie wielofunkcyjne – Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Urządzenie wielofunkcyjne HP ENVY 6020e Aktualna Cena
2 Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3151 Aktualna Cena
3 Brother DCP-1510E Aktualna Cena
4 Brother DCP-L2532DW Aktualna Cena
5 Urządzenie wielofunkcyjne Epson Expression Premium XP-6000 Aktualna Cena

Urządzenie wielofunkcyjne – czyli co?

Zamiast inwestowania osobno w kserokopiarkę, skaner oraz drukarkę, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w urządzenie wielofunkcyjne spełniające niezbędne w pracy funkcje. Nowoczesne modele spełniają dodatkowo inne przydatne zadania, takie jak chociażby faksowanie czy praca w sieci bezprzewodowej.

> Funkcja drukowania

To jedno z podstawowych zadań urządzenia wielofunkcyjnego. Drukowanie różnego rodzaju tekstów i dokumentów zarówno w kolorze, jak i czarno na białym, jest niezbędnym elementem pracy biurowej, przydatne okazuje się także w domowym zaciszu. Drukarka urządzenia może być atramentowa lub laserowa.

Nowoczesny sprzęt pozwala nie tylko na wydruk plików z komputera, lecz także z pendrive ’a, karty pamięci, e-maila, pamięci aparatu cyfrowego oraz zdjęć ze smartfona i tabletu. Tak szerokie możliwości sprawiają, że urządzenie wielofunkcyjne staje się niezastąpione, a zwyczajna drukarka przestaje być potrzebna.

> Funkcja skanowania

Urządzenie wielofunkcyjne pełni również zadania skanera, a ponadto nowsze modele wyposażone są w funkcję skanowania na pendrive. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości elektronicznych dokumentów, przy wyborze sprzętu zwróć uwagę na rozdzielczość optyczną skanera.

Parametr ten określa, z jaką dokładnością urządzenie wielofunkcyjne jest w stanie zeskanować obrazy lub dokumenty. Im wyższa jest owa wartość, tym lepsza jakość pliku. Standardowe modele zazwyczaj obsługują rozdzielczość 1200×1200 dpi, a te z wyższej półki – nawet 4800×4800 dpi.

> Funkcja ksero

Kopiowanie dokumentów to niezbędny element pracy biurowej, przydatne okazuje się również w domu. Dzięki funkcji ksero obecnej w urządzeniach wielofunkcyjnych, zaoszczędzisz przestrzeń, czas i pieniądze, jaki przeznaczyłbyś na zakup kserokopiarki. Rozdzielczość ksero w tego typu urządzeniach to zwykle 600×600 dpi.

Ponadto wiele modeli posiada zewnętrzny panel sterowania, który uniezależnia proces kopiowania od komputera. Często element ten jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy. Podczas przeglądania ofert możesz zwrócić szczególną uwagę na to, czy panel jest łatwy w obsłudze – umożliwi to zaoszczędzenie cennego czasu w przyszłości.

Czytaj więcej...  Drukarka tania w eksploatacji TOP 5

Rodzaje popularnych urządzeń wielofunkcyjnych

Urządzenia wielofunkcyjne dzielimy głównie na atramentowe i laserowe – kryterium stanowi tu technologia druku. Warto, abyś  zapoznał się z wadami i zaletami obu rodzajów w celu wyboru odpowiedniego dla siebie sprzętu. Urządzenia tych dwóch grup różnią się przede wszystkim wydajnością.

> Urządzenie wielofunkcyjne laserowe

Wielofunkcyjne urządzenie laserowe charakteryzuje energooszczędność oraz niezwykle wysoka wydajność. Najlepiej nadają się do drukowania dokumentów, rozmaitych wykresów, grafik i prezentacji, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla większych biur i firm.

Ze względu na technologię laserową jakość wydruku jest wysoka, a sam proces drukowania – bardziej wydajny. Ceny różnorodnych modeli wahają się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy, w zależności od posiadanych funkcji i produktywności.

> Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe

Urządzenia atramentowe cechują się niższą ceną niż laserowe, jednak ich wydajność jest mniejsza. Świetna jakość wydruku w kolorze (np. zdjęć czy obrazów) sprawia, że idealnie nadają się do domowego użytku. Jeśli prowadzisz małą firmę, w której korzystanie z funkcji drukarki nie jest bardzo intensywne, wielofunkcyjne urządzenie atramentowe również będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Ceny sprzętów posiadających technologię atramentową są duże niższe od modeli laserowych, zakup modelu nie spowoduje więc dziury w domowym budżecie.

> Urządzenie wielofunkcyjne bezprzewodowe (Wi-Fi)

Większość modeli urządzeń wielofunkcyjnych posiada przewód USB, za pomocą którego łączy się z komputerem. Jeśli jednak z jednego sprzętu miałoby korzystać wielu użytkowników – czy to członków Twojej rodziny, czy współpracowników – możesz rozejrzeć się za urządzeniem bezprzewodowym, aby uniknąć ciągłego przełączania kabli.

Dzięki Wi-Fi będziesz w stanie korzystać z urządzenia nie tylko przez komputer, ale także smartfon i tablet, co niewątpliwie jest dodatkowym udogodnieniem.

Jakie urządzenie 3w1 do domowego użytku? Kilka ciekawych propozycji

Sprzęt przeznaczony jedynie dla użytku domowego nie musi posiadać wszystkich nowoczesnych udogodnień ani cechować się bardzo wysoką wydajnością, możesz więc odnaleźć odpowiadające Twoim potrzebom urządzenie w przystępnej cenie. Poniżej odnajdziesz przykładowe modele cieszące się największą popularnością w ostatnim czasie.

Drukarka HP DeskJet 2710

Drukarka HP DeskJet 2710

HP DeskJet 2710 – zostało stworzone z myślą o użytkowaniu domowym, posiada zarówno łącze USB, jak i możliwość połączenia za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki temu możesz drukować zdjęcia z niemal każdego urządzenia w Twoim domu. Sprzęt posiada atramentową technologię druku i jest dostępny w korzystnej cenie – już od 212 zł.

Czytaj więcej...  Laminator

Drukarka HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Drukarka HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 – urządzenie to również doskonale sprawdzi się w domu. Wysoka jakość kolorowego wydruku w połączeniu z niskimi kosztami w przeliczeniu na stronę oraz łączność przez Bluetooth lub Wi-Fi sprawiają, że sprzęt ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Dostępny jest od 320 zł.

Drukarka Canon PIXMA TS5350

Drukarka Canon PIXMA TS5350

Canon PIXMA TS5350 – model ten cechuje się energooszczędnością oraz szybkością i wysoką jakością drukowania, skanowania i kopiowania dokumentów. Posiada zarówno interfejs USB, jak i Wi-Fi. Model ten kosztuje około 370 zł.

Jakie urządzenie 3w1 do biura/firmy? Kilka ciekawych propozycji

Sprzęt dla użytku biura czy firmy powinien być jak najbardziej wydajny i wyposażony w niezbędne do pracy funkcje. Poniżej znajdziesz przykłady wielofunkcyjnych urządzeń laserowych, które spełniają te kryteria.

Drukarka HP Laser MFP 135w

Drukarka HP Laser MFP 135w

HP Laser MFP 135w – jeśli prowadzisz niewielką firmę, ten model z pewnością Cię usatysfakcjonuje. Możliwość połączenia Wi-Fi oraz aplikacja HP Smart umożliwi drukowanie z wielu urządzeń, a wysoka jakość i szybkość wydruku okaże się niezbędna w pracy. Sprzęt ten możesz zakupić za około 640 zł.

Drukarka Brother DCP-L2532DW

Drukarka Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW – ten model doskonale sprawdzi się w małym biurze. Technologia wydruku jest laserowa, dzięki czemu sprzęt osiąga wysoką wydajność – szybkość drukowania to ok.30 stron na minutę (dla porównania urządzenia wymienione w poprzednim paragrafie osiągają prędkość 6-8 stron/min). Stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny – model ten kupisz już za 770 zł.

Drukarka Canon i-SENSYS MF645CX

Drukarka Canon i-SENSYS MF645CX

Canon i-SENSYS MF645CX – urządzenie to zostało stworzone z myślą o dużych biurach i korporacjach. Jest zdolne do bardzo intensywnej pracy, a przy tym charakteryzuje się energooszczędnością. Umożliwia wydruk zarówno monochromatyczny, jak i w kolorze, posiada również zaawansowane zabezpieczenia, aby dokumenty nie dostały się w niepowołane ręce. Koszt tego urządzenia wynosi ok. 2200 zł.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *