Jak wydrukować SMS? Poradnik

Na pierwszy rzut oka wydrukowanie tekstowej wiadomości SMS może wydawać się bardzo skomplikowane. Przy użyciu odpowiednich aplikacji wszystko jest możliwe, tylko trzeba wiedzieć jak powinno się ich używać. Poniższy poradnik powinien rozwiać wszelkie potencjalne wątpliwości.

Jak wydrukować SMS prosto z komórki?

Najlepszym sposobem na wydrukowanie tekstowej wiadomości SMS jest przede wszystkim wykorzystanie sprawdzonych aplikacji dostępnych w sklepie Play dla telefonów komórkowych i smartfonów w wersji z systemem Android.

Smartfony z systemem operacyjnym Apple,  mogą skorzystać z aplikacji Messages and SMS Export to PDF.  Mimo to że funkcjonowanie tej aplikacji jest niemal takie samo jak w przypadku Androida, za dodatkowe funkcje trzeba dodatkowo zapłacić. Należy pamiętać, aby nie mylić zwykłej synchronizacji iTunes z kopią zapasową.

Synchronizacja działa w taki sposób, że jeśli dane na telefonie zostaną utracone. to utraci je również w iTunes. Dlatego tak istotne jest, aby w celu zatrzymania najważniejszych wiadomości tekstowych stworzyć sprawną kopię zapasową. Jak wiadomo najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego warto pokusić się o najzwyklejszy zrzut ekranu, który potem zostanie w pamięci telefonu w folderze Galeria.

TOP 3 Programy do drukowania smsów

Poniżej 3 moim zdaniem najlepsze programy do drukowania sms online.

SMS Easy Reader and Printer nr 1

Jedną z najlepszych aplikacji dla smartfonów z systemem Android jest SMS Easy Reader and Printer, który jak sama nazwa wskazuje umożliwia łatwe i nieskomplikowane odczytywanie smsów, tak aby następnie przekierować je do drukarki danego telefonu.

Oprócz tego umożliwia on konwersję pliku tekstowego do formatu PDF, TXT, CSV. JPG i HTML. To bardzo przydatna i darmowa aplikacja jako pierwsza pozwala na wydrukowanie dowolnej wiadomości do dalszego użytku. Na początku trzeba ją oczywiście zainstalować i zaakceptować wszystkie wymogi formalne. Starsza wersja tej aplikacja jest oczywiście darmowa, natomiast za najnowszą trzeba zapłacić. Pełna wersja zaktualizowanej wersji tej aplikacji kosztuje w granicach dziesięciu dolarów.

Czytaj więcej...  Drukarka tania w eksploatacji TOP 5

SMS Easy Exporter for Android nr 2

Na drugim miejscu można wyróżnić aplikację SMS Easy Exporter for Android, dzięki której można w łatwy sposób wyeksportować wszystkie wiadomości MMS i SMS. Na samym początku należy odwiedzić stronę https://sms-vmsg.org i za pośrednictwem sekcji How does it work pobrać tą aplikację.

Następnie, w ustawieniach telefonu można ustawić jednorazową zgodę na instalację aplikacji z innego źródła, a po pomyślnej instalacji udziel jednorazowej zgody, na dostęp do wiadomości SMS. Za pomocą kabla USB należy podpiąć smartfon do komputera i za jego pomocą wejść na wyżej wymienioną stronę.

Po wejściu należy wybrać przycisk UPLOAD YOUR SMS FILE, a następnie wybrać jeden z plików w swoim telefonie. Dalsze działanie będzie już automatyczne, dzięki czemu możemy się cieszyć dostępem do plików sms na swoim komputerze.

SMS Backup and Restore nr 3

Godna polecenia jest w szczególności aplikacja SMS Backup and Restore. Po zainstalowaniu programu należy go potem odpowiednio skonfigurować miejsce zapisywania kopii zapasowych.

Oczywiście wpierw należy zezwolić aplikacji na dostęp do wszystkich funkcji telefonu, przy czym nie trzeba obawiać się o niepożądany wyciek danych osobowych, które jak wiadomo mogą przynieść opłakane konsekwencje natury finansowej dla osoby prywatnej.

Zalecane jest również dokładne zapoznanie się z polityką prywatności tej aplikacji, jak również uważne zaznaczanie wszystkich zgód dotyczących działania tej aplikacji. Bez obaw, wszystkie wiadomości są przechowywane przez aplikację. we wcześniej wybranych przez użytkownika aplikacjach jak Dysk Google czy Dropbox. Po konfiguracji należy stworzyć kopię zapasową wybranej wiadomości lub całych rozmów. Następnie w menu po lewej stronie należy wybrać “Print from backups”. Na tym etapie można już wydrukować dowolną wiadomość bezpośrednio na swojej drukarce lub zapisać ją do późniejszego użytku w formacie PDF.

Czytaj więcej...  Drukarka z tanim tuszem

Jak wyeksportować pliki SMS na komputer?

Należy pobrać jedną z powyższych aplikacji, a następnie ręcznie wskazać miejsce gdzie przenieść wszystkie pliki z wiadomościami. Najbezpieczniej można je zapisać na dysku Google, aby następnie zalogować się na ten Dysk na komputerze i pobrać ten plik.

Można również przenieść SMS-y na kartę pamięci, korzystając z aplikacji SMS Backup and Restore,  opcję przenoszenia Local backup. Finalnie, należy je zgrać za pomocą kabla USB lub funkcji Bluetooth.

Jak zgrać SMS do PDF?

Za pomocą powyższych aplikacji można również pozwolić sobie na konwersję smsa do formatu PDF.  Wymagana jest oczywiście podstawowa znajomość języka angielskiego, która pozwoli uniknąć niepotrzebnych kłopotów ze zrozumieniem wszystkich funkcji pojawiających się na ekranie

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *