Drukarka przenośna

Drukarka przenośna to innowacyjne urządzenie, które z roku na rok zyskuje coraz szersze grono sympatyków. Pozwala na drukowanie dokumentów i zdjęć poza biurem i domem. Drukarka przenośna jest nieduża i bardzo lekka przez co można ją zabrać w podróż co jest szczególnie wygodne dla pracujących zdalnie.

Drukarki przenośne – Ranking 2022

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3251 Aktualna Cena
2 Drukarka HP LaserJet Pro M15w Biała Aktualna Cena
3 Urządzenie wielofunkcyjne Drukarka HP DeskJet 2710E 5AR83B Wi-Fi Aktualna Cena
4 Drukarka HP Smart Tank 515 Aktualna Cena
5 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T220 Aktualna Cena

Drukarka przenośna Wi-Fi

Drukarka przenośna idealnie sprawdzi się w każdym miejscu bez względu na to w jakiej odległości od niej znajduje się żródło prądu. Asortyment i możliwości techniczne drukarek mobilnych są niezwykle różnorodne co sprawia, że drukarki przenośne nie muszą być wykorzystywane jedynie w podróży czy podczas pracy zdalnej.

Warto wybrać drukarkę przenośną z możliwością łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Z powodzeniem będzie można ją wykorzystać do pracy w domu. Podłączenie drukarki mobilnej do sieci Wi-Fi sprawia, że nie będziemy mieli problemu z bardzo szybkim drukowaniem bezprzewodowym.

Osoby, które fotografują i chcą od razu wydrukować wykonane zdjęcia mogą podłączyć aparat fotograficzny przez sieć Wi-Fi lub też z powodzeniem skorzystać z wejścia na kartę pamięci lub przez wbudowany port USB dzięki czemu można do nich podłączyć smartfon a nawet komputer stacjonarny. Ponadto dzięki zaawansowanej łączności Wi-Fi możliwe jest bardzo szybkie drukowanie zdjęć i dokumentów bezpośrednio z Internetu.

Drukarka przenośna A4

Zdecydowana większość drukarek przenośnych oferuje wykonywanie wydruków w formacie A4. Obsługiwanie większych formatów przez małe drukarki przenośne jest w zasadzie trudne do osiągnięcia z technicznego punktu widzenia.

W formacie A4 drukują również mobilne drukarki fotograficzne, lecz w ich przypadku znacznie częściej wykorzystywany jest format 10 na 15. Ponadto często spotykanymi formatami obsługiwanymi przez drukarki przenośne są także formaty A5 i B5. Drukarki przenośne zapewniają termiczny wydruk (bez użycia tuszu, wkłady i kartridży) w formacie A4 do 8 stron na minutę w rozdzielczości 203 bądź 300 dpi w zależności od wybranej konfiguracji urządzenia.

Czytaj więcej...  Jak zeskanować dokument na komputerze?

Ze względu na niewielkie rozmiary drukarka mobilna nie ma możliwości tworzenia wydruków w formacie A3. Przed zakupem drukarki przenośnej warto zwrócić uwagę na wybór urządzenia odpornego na wstrząsy. Urządzenie wykonane z cienkiego plastiku z pewnością nie będzie praktycznym wyborem.

Drukarka przenośna laserowa

Drukarki przenośne laserowe należą z pewnością do najbardziej popularnego typu urządzeń drukujących. Drukarka laserowa w procesie drukowania wykorzystuje światło laserowe lub diodę LED. Co ciekawe coraz częściej laser zastępowany jest przez światło LED w celu naelektryzowania bębna światłoczułego aby naniósł on odpowiednią ilość tonera z zasobnika na drukowaną powierzchnię, który po utrwaleniu w podwyższonej temperaturze jest w stanie utworzyć niezwykle dokładny wydruk.

Diody LED naświetlają obraz na bębnie, który pobiera toner co jest obecnie najpowszechniejszym rozwiązaniem. Drukarki przenośne wyposażone w nowoczesne diody LED mają mniej ruchomych części od ich laserowych odpowiedników. Technologia laserowa sprawdza się wzorowo w każdych warunkach pracy.

Pomino, że urządzenie laserowe jest przeważnie droższe i nieco mniej mobilne przez większe gabaryty urządzenia, to jednak zapewnia dużo większą wydajność, gdyż pozwala drukować niezwykle szybko i nadzwyczaj dokładnie. Drukarka laserowa z pewnością zapewni wysoką jakość wydruków przy ogromnej wydajności tonera oraz niewielkich kosztach eksploatacji. Jednocześnie istnieje na ogół możliwość zakupu dobrej jakości tonerów – zamienników.

Drukarki przenośne – Cennik

Drukarki przenośne są znacznie droższe od ich stacjonarnych odpowiedników a ich wybór jest nadal stosunkowo niewielki. Decydując się na zakup drukarki przenośnej z akumulatorem trzeba się liczyć z kosztem ponad 1000 zł.  Wówczas na jednym ładowaniu jest możliwe wykonanie nawet do 500 wydruków.

Waga drukarki z akumulatorem wynosi około 2 kilogramów. Przed podjęciem decyzji o zakupie tego rodzaju urządzenia warto dopasować odpowiednią torbę do danego urządzenia. Dla przykładu koszt drukarki przenośnej z akumulatorem HP OfficeJet 202 to 1179,00 zł. Decydując się na zakup modelu drukarki przenośnej fotograficznej należy się liczyć z jeszcze większym kosztem.

Czytaj więcej...  Papier do drukarki

Ponadto koszty eksploatacji drukarki fotograficznej są najdroższe, materiały eksploatacyjne stosunkowo drogie i cechują się małą pojemnością.

Jeśli jednak zamierzamy zakupić niewielką drukarkę przenośną aby drukować wyłącznie dokumenty to warto pokusić się o wybór drukarki termicznej. Cena tego typu urządzenia oscyuje w przedziale od około 2200  do 2700 zł ( a nawet więcej ) a ich waga nie przekracza nawet pół kilograma. Przykładowo przenośna drukarka termiczna Brother PJ-762 to koszt 2140,00 zł a Brother PocketJet PJ-763 kosztuje 2197,00 zł.

Podsumowanie

Bez wątpienia drukarki przenośne to nowoczesne i niezwykle przydatne urządzenia mobilne, które sprawdzą się idealnie w czasie pracy zdalnej gdy nie jesteśmy pewni czy klient będzie dysponował własną drukarką. Technologia rozwija się bardzo szybko co sprawia, że obecnie na rynku są dostępne drukarki przenośne, które ważą zaledwie pół kilograma.

Drukarki przenośne są wciąż konkurencyjnym i poszukiwanym produktem, gdyż dokument papierowy nadal ma duże znaczenie. Z pewnością gdy ceny drukarek przenośnych oraz materiałów eksploatacyjnych spadną tego typu urządzenia zyskają jeszcze szersze grono zwolenników.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *