Jak drukować z telefonu? iOS, Android

Nowa forma drukowania

Czasy się zmieniają, w tym technologia. Dzięki funkcji drukowania przez telefon umożliwia szybkie i wygodne korzystanie z drukarki. Jest to dobra opcja, gdyż można wydrukować plik przez telefon, bez konieczności przesłania go na komputer. Więc, o co w tym chodzi, i jak to wykonać, bez komplikacji?.

Jak drukować z telefonu komórkowego – Poradnik

Jest to możliwe do zrobienia, ale po kolei. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybudowana funkcja Wi-Fi i połączenie sieciowe. Następnie wystarczy podłączyć smartfon do tej samej sieci i za pomocą Google Cloud Print lub AirPrint, możesz korzystać z drukowania mobilnego. Choć, teraz nadal można korzystać z aplikacji różnych oprogramowań producentów drukarek.

Jednak, jeśli nastąpią problemy Google Cloud czy z AirPrint, w takim wypadku konieczna jest instalacja oprogramowania od producenta drukarki.

Drukowanie z Android

Drukowanie z Android

Jak wydrukować z Androida?. Na początek zainstaluj aplikację/usługę Google Cloud Print z Google Play. może być już ona zainstalowana wcześniej. Po tej instalacji, można znaleźć w ustawieniach opcję Drukowanie, a w nich Cloud Print. Smartfon, po aktywowaniu tej funkcji, wyszuka drukarkę, w tym wypadku podłączona do komputera.

Najczęściej jest tak, że smartfon z systemem operacyjnym Android wymaga instalacji dodatkowego programu. Wtyczka Samsung Print Service, z powodzeniem daje radę wydrukować z telefonu, za pomocą udostępnienia zdjęcia czy dokumentu. Jeżeli posiadasz taką wtyczkę, przejdź do ustawienia i włącz usługę drukowania. Znajdziesz w zakładce połączone urządzenia, i możesz drukować.

Drukowanie z iOS

Drukowanie z iOS

Zanim rozpoczniesz, koniecznie potwierdź, że drukarka ma obsługę funkcji AirPrint, i upewnij się, że telefon IPhone, IPad, lub IPod touch, oraz drukarka są połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Otwórz taką aplikację, którą chcesz drukować i wejdź w ikonkę udostępniania aplikacji.

Przewiń ekran w dół wchodząc w ikonkę drukarki, lub opcję Drukuj. Jeśli nie pojawi się opcja drukowania, poszukaj informacji w podręczniku użytkownika lub pomocy aplikacji. Niestety, nie wszystkie aplikacje mogą mieć funkcję AirPrint. Stuknij opcję Wybierz drukarkę i wybierz drukarkę obsługującą funkcję AirPrint. Wybierz liczbę kopii, ile chcesz wydrukować, a następnie przejdź do przycisku Drukuj w prawym górnym rogu.

Drukowanie z telefonu za pomocą aplikacji HP ePrint / HP Smart

Sposób łączenia bezprzewodowego jest kilka. Można wymienić Wi-Fi, Wireless Direct (podłączenie z pobliską drukarką. Chmura/Internet, umożliwia połączenie bezprzewodowe za pośrednictwem innej podsieci, czyli do drukowania na drukarce w innej sieci lub na drukarce w odległej lokalizacji.

Czytaj więcej...  Drukarka atramentowa

Komunikacja bliskiego zasięgu, czyli (Near Field Communication, NFC) bezpośrednie łączy się z drukarką w taki sam sposób, jak w przypadku sieci Wi-Fi, za pomocą telefonu lub tabletu.

Drukowanie z telefonu za pomocą kabla USB

Proces drukowania z telefonu przez USB, jest bardzo prosty. Najpierw trzeba włączyć drukarkę i podłączyć kabel do portu USB oraz smartfona lub tabletu. Na ekranie urządzenia mobilnego należy kliknąć powiadomienie o nowym połączeniu.

Drukowanie z telefonu za pomocą Samsung Print Service

O funkcji Samsung Print Service został wspomniany w Drukowanie z Android, jednak dobrze jest zrozumieć tę funkcję, gdyż nie każdy może ją zrozumieć.

Ten sposób, równiez nie wydaje się skomplikowany. W pierwszej kolejności sprawdź, czy funkcje NFC i Wi-Fi Direct są włączone w urządzeniu przenośnym, i czy Wi-Fi Direct jest włączona w drukarce. Otwórz aplikację Samsung Mobile Print. Wybierz tryb drukowania i dokument, który chcesz wydrukować.

Inne ciekawe rozwiązania: Google Cloud Print, AirPrint

Są na to dwa rozwiązania. W Clud Print, np. w przeglądarce z chmurą, wybierają „Otwórz Sronę Cloud Print”. AirPrint jest opcja oprogramowania Ecamm Printopia.

Podsumowanie

Teraz, kiedy poznałeś sposoby, bez problemu uda ci się wydrukować pliki za pomocą telefonu. Z pewnością sobie z tym poradzisz, bez koniecznej pomocy technicznej.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *