Drukarka z tanim tuszem

Drukarka to bardzo przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu – wygoda, jaką daje, jest nieoceniona, zaoszczędzając nam wypadów do pobliskich drukarni za każdym razem, gdy zajdzie konieczność wydrukowania czegoś „na już”. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie drukarki, by mieć pewność, że jej użytkowanie będzie wiązało się z najniższymi możliwymi kosztami?

Jak wybrać drukarkę tanią w eksploatacji?

Podstawą działania drukarki jest tusz – z tego powodu gdy przy wyborze drukarki kierujemy się tym, by jej użytkowanie było jak najtańsze, powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na to, jakie cechy ma tusz, którego ta potrzebuje do funkcjonowania. Jakie specyfikacje tuszu powinniśmy mieć na uwadze, zanim podejmiemy decyzję o zakupie drukarki?

Pojemnosć tuszu – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jaką pojemność mają pojemniki na tusz, który będzie potrzebny do użytkowania drukarki. Im mniejsza pojemność, tym częściej konieczne będzie kupno nowego tuszu.

Koszt tuszu – pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy przy sprawdzaniu specyfikacji wybranego tuszu do drukarki, jest jego cena. Jeżeli ta jest zbyt wysoka, warto zastanowić się, czy kupno drukarki używającej takiego tuszu jest ekonomicznym wyborem. Może się okazać, że prędko wydamy na uzupełnianie tuszu więcej pieniędzy niż na samą drukarkę.

Dostępność tuszu w sklepach – niektóre tusze do drukarek są bardziej popularne od innych, co przekłada się na ich zwiększoną dostępność w sklepach – a co za tym idzie, większy rozstrzał cenowy między poszczególnymi sklepami oferującymi dany produkt, pozwalający na wybór najbardziej opłacalnej oferty. Dobrze jest sprawdzić, czy wybrany przez nas tusz jest na ogół dostępny w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Wydajność tuszu – przy wyborze drukarki zwracajmy uwagę na to, jak wydajnie zużywa ona tusz. Znacznie lepiej jest kupić model, który zużywa mniej tuszu na wydrukowaną stronę.

Czytaj więcej...  Drukarka 3D

Drukowanie dwustronne – opcja drukowania dwustronnego pozwala zaoszczędzić ilość papieru zużywaną na drukowaniu, co w szerszej perspektywnie czasowej również przekłada się na oszczędność.

Szybkość druku – warto wybrać drukarkę, która drukuje z większą szybkością – jest to spore ułatwienie zwłaszcza dla osób intensywnie korzystających z drukarki, drukujących po kilkanaście, kilkadziesiąt stron naraz.

Popularne modele drukarek z tanimi tuszami do 300 zł

Drukarka Epson WorkForce WF-2630 WF

Drukarka Epson WorkForce WF-2630 WF – ciekawa propozycja dostępna w bardzo przystępnej cenie, która wynosi około 230 zł. Mimo niskiej ceny, doskonale radzi sobie zarówno z drukiem czarno-białym jak i kolorowym. Dużym plusem tego modelu jest fakt, że nie posiada on zabezpieczeń przed używaniem dużo tańszych zamienników tuszów; jeżeli zależy nam na dodatkowej oszczędności, możemy kupować do niej nieoryginalne tusze. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że używanie zamienników tuszów jest generalnie niezalecane i może prowadzić do pogorszenia kondycji urządzenia.

Drukarka HP DeskJet 2710E 5AR83B Wi-Fi

Drukarka HP DeskJet 2710E 5AR83B Wi-Fi (26K72B) – ta wysokiej jakości drukarka cenionego na rynku producenta łączy atrakcyjną cenę (już od 220 zł) ze sprawnym działaniem i wieloma przydatnymi funkcjami. Niestety, do drukarki tej niemożliwe jest używanie tańszych zamienników tuszów – trzeba liczyć się z tym, że raz na jakiś czas konieczny będzie zakup droższego, oryginalnego tuszu. Jest on jednak bardzo wydajny i starcza na wyjątkowo długi czas.

Popularne modele drukarek z tanimi tuszami do 500 zł

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075 (5SE22C) – wyjątkowo stylowa drukarka z nieco wyższej półki cenowej, warta jest każdej wydanej na nią złotówki – jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli drukarek firmy HP. Nie bez powodu; mnogość funkcji, szybkie drukowanie i możliwość połączenia ze smartfonem sprawia, że jest to urządzenie niezwykle wygodne w użytkowaniu. Można ją kupić już za ok. 450 zł.

Czytaj więcej...  HP Smart Tank 515 recenzja, opinia

Canon Pixma MG3650S czarna

Canon Pixma MG3650S czarna (515C106AA) – bardzo dobrej jakości drukarka w przystępnej cenie wynoszącej już od 370 zł. Bardzo chętnie wybierana przez osoby szukające idealnego kompromisu między ceną a jakością. Możliwe jest używanie zarówno oryginalnych tuszów jak i ich zamienników.

Podsumowanie

Trafnie dokonany wybór drukarki może być opłacalną inwestycją na długie lata – warto poświęcić czas i wysiłek na to, by podjąć dobrą decyzję i cieszyć się wygodą wynikającą z posiadania w domu tego urządzenia. W szerszej perspektywie może się okazać, że zakup drukarki będzie opłacał się bardziej, niż regulane korzystanie z usług drukarni – a komfort tego pierwszego rozwiązania jest nieporównywalnie większy.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *