Drukarka do faktur

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą musi zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pozwoli na optymalne funkcjonowanie jej przedsiębiorstwa. Komputery czy urządzenia wielofunkcyjne łączące w sobie cechy ksera, skanera i faksu to podstawa. Warto jednak zainwestować w sprzęt przeznaczony do bardziej konkretnego celu – drukarka do faktur to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie sprawne i ekonomiczne drukowanie odpowiednich dokumentów.

Drukarki do faktur – Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka Brother HL-1223WE Aktualna Cena
2 Drukarka Xerox Phaser (3020V_BI) Aktualna Cena
3 Drukarka HP LaserJet Pro M15w Biała Aktualna Cena
4 Drukarka Hp Officejet Pro 6230 Aktualna Cena
5 Drukarka HP M404DN Aktualna Cena

Drukarka do faktur: laserowa, czy drukarka atramentowa?

Decydując się na zakup drukarki do faktur trzeba odpowiedzieć sobie na proste, ale zasadnicze pytanie. Czy w mojej firmie lepiej sprawdzi się drukarka laserowa, czy drukarka atramentowa? Obie konstrukcje mają swoje zalety oraz wady, jednak tym co różni je od siebie najbardziej jest efektywność.

Zakup laserowej drukarki do faktur będzie wiązać się z większym wydatkiem, w zamian za to użytkownik otrzyma wydajne urządzenie, zdolne do drukowania sporej ilości dokumentów w najkrótszym możliwym czasie. Co więcej, toner drukarki laserowej starcza na o wiele dłużej niż tusz do drukarki atramentowej, co biorąc pod uwagę długofalowe skutki inwestycji, czyni ją bardziej opłacalną.

Dla kogo drukarka do faktur będzie użyteczna?

Drukarka do faktur to sprzęt dla osób, które „produkują” nie tylko dużą ilość faktur, ale także wszelkiego rodzaju dokumentów. Przede wszystkim będzie to zatem urządzenie do pracy biurowej, w której liczy się przede wszystkim czytelność druku oraz jego odpowiednia prędkość.

Dokument pokroju faktury nie musi być wydrukowany w niesamowitej jakości, niepotrzebny jest również do niego kolorowy tusz, który zwiększa wydatki oraz obniża tempo drukowania. Nie da się ukryć, że drukarka do faktur to zakup idealny dla osoby, która po prostu nie lubi dokładać do napraw czy serwisu sprzętu.

Czytaj więcej...  Drukarka przenośna

Omawiane urządzenia, w przeciwieństwie do drukarek atramentowych wykazują się zdecydowanie niższym stopniem awaryjności, co stanowi kolejny plus dla osób stawiających na optymalizację kosztów oraz warunków pracy.

Komu się nie przyda?

Zakup laserowej drukarki do faktur nie będzie dobrą inwestycją dla osób, którym zależy na kolorowym wydruku, gdyż ten naturalnie nie jest możliwy za jej pomocą. Sprzęt ten również nie sprawdzi się u purystów drukowania, preferujących jakość wydruku nad jego ilością.

Osoby wykorzystujące drukarkę do druku kolorowych wykresów, diagramów czy fotografii także nie znajdą w tym urządzeniu tego, czego poszukują. Nie jest to sprzęt odpowiedni dla użytkowników oszczędzających na energii elektrycznej, drukarki laserowe są bowiem urządzeniami bardziej energochłonnymi od drukarek atramentowych.

Podsumowanie

Wybór drukarki może z pozoru wydawać się bardzo trudnym i wymagającym specjalistycznej wiedzy procesem. Istotne jest jednak postawienie sobie kilku zasadniczych pytań, które bardzo szybko pozwolą na dobór odpowiedniego urządzenia.

Laserowe drukarki do faktur przeznaczone są przede wszystkim dla osób „hurtowo” drukujących dokumenty (w tym faktury). Ich niewątpliwą zaletą są wydajność oraz mała awaryjność uzyskane kosztem jakości dokumentu, który przy wydruku laserowym ma spełniać jedynie wymóg czytelności.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *