Jak zeskanować dokument na komputerze?

Sposoby na skanowanie dokumentu do komputera

Umiejętność skanowania dokumentów to bardzo przydatna umiejętność, która pomoże zaoszczędzić czas. Często dokumenty skanuje się w pracy, ale czasami przydatne jest to również w domu. Te proste porady pomogą ci nauczyć się skanowania dokumentów do komputera na różne sposoby.

1. Skanowanie bezpośrednio z komputera

1. Skanowanie bezpośrednio z komputera

Skanowanie bezpośrednie z komputera można łatwo zrobić za pomocą wbudowanego oprogramowania w systemie. Należy to robić w ten sposób:

 1. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest podłączenie wszystkich niezbędnych kabli. Ważne jest, żeby kable nie były w żaden sposób uszkodzone i żeby urządzenie działało prawidłowo. Warto również zwrócić uwagę czy samo urządzenie nie ma jakichś uszkodzeń zewnętrznych, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na pracę skanera.
 2. Kolejnym korkiem jest wybranie przycisku start na panelu. Poprzez wyszukiwanie należy wpisać: Faksowanie i skanowanie. W tym momencie można zobaczyć otwierające się okno, które zajmuje się zadaniem skanowania.
 3. Następnie należy kliknąć: Nowy skan, w lewym górnym rogu. Pojawia się opcje do ustawień skanowania. Można wybrać odpowiedni format skanowanych dokumentów. Należy kliknąć przycisk podglądu. W tym oknie jest możliwość dostosowania rozszerzenia.
 4. Jeżeli wszystko się zgadza, należy wybrać przycisk: Skanuj.

2. Skanowanie z panelu dotykowego

2. Skanowanie z panelu dotykowego

Istnieją urządzenia wielofunkcyjne, które posiadają panele dotykowe. To sprawia, że są o wiele bardziej funkcjonalne. Jest to o wiele szybszy i wygodniejszy sposób. Jedyne co trzeba zrobić, by zeskanować dokument, to opcja skanuj dostępna na panelu dotykowym urządzenia.

Kolejną rzeczą jest wybranie swojego komputera, na który będzie przesłany plik skanowania. To trochę bardziej przyśpieszona metoda i być może nie będzie możliwości użycia zaawansowanych opcji skanowania, ale tak naprawdę większości osób nie są one potrzebne i ta podstawowa metoda w zupełności wystarczy.

Czytaj więcej...  Jak drukować z telefonu? iOS, Android

Taki plik ze skanowania pojawi się na komputerze, jeżeli jednak urządzenie jest bardziej zaawansowane, plik można umieścić również w chmurze, a nawet na skrzynce mailowej. Wszystko zależy od tego, jaką opcję się ustawi. Jak widać, jest to jedna z łatwiejszych opcji skanowania, więc mogą z niej korzystać nawet osoby, które uważają, że nie poradzą sobie z czynnością skanowania.

3. Skanowanie za pomocą aplikacji HP Scan

3. Skanowanie za pomocą aplikacji HP Scan

Skanowanie za pomocą HP Scan, wymaga trochę więcej niż panel dotykowy, wygląda to w następujący sposób:

 1. Należy uruchomić swoje urządzenie i włożyć do niego czystą kartkę papieru, warto sprawdzić, czy atrament lub toner są włożone do urządzenia
 2. Dokument, trzeba położyć na szybie do skanowania odpowiednią stroną, lub włożyć go do odpowiedniego podajnika.
 3. Zainstalowanie aplikacji HP Scan, to kolejny krok, jaki należy wykonać. W tym celu należy wejść na stronę producenta HP i pobrać odpowiednie oprogramowanie.
 4. Następnie należy uruchomić aplikację.
 5. Należy nacisnąć 3 kreski w oknie aplikacji i wybrać opcję ustawień.
 6. Kolejnym krokiem jest wybranie urządzenia, którym drukarka HP.
 7. Nacisnąć skanowanie dokumentów, w razie potrzeby zmiany ustawień.
 8. Poza menu ustawień należy wybrać opcję: Przechwyć dokumenty.
 9. Zapisać plik poprzez ikonkę zapisu.
 10. Można zapisać plik w odpowiednim folderze.

Jest wiele sposobów, w jakie można zeskanować plik bezpośrednio do komputera. Jedyne z nich wymagają trochę więcej wysiłku, ponieważ trzeba użyć odpowiedniego oprogramowania — zainstalować odpowiednie, lub użyć tego wbudowanego w system, inne wykonuje się bardzo intuicyjnie. Warto wybrać taki sposób, jaki odpowiada każdemu najbardziej.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *