Drukarka igłowa

Obecnie drukarki coraz częściej zyskują na popularności i coraz większa grupa ludzi posiada tego typu urządzenie do celów zarówno biznesowych w firmie jak i domowych do drukowania np. dokumentów, kolorowanek, czy do użytku przemysłowego typu drukowanie etykiet. Istnieją jednak różne rodzaje drukarek od tych atramentowych po laserowe do igłowych na, których dzisiaj skupimy się w tym artykule. Sprawdź najlepsze drukarki igłowe i kup online w dobrej cenie.

Najlepsze Drukarki Igłowe – Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Epson LX-350 Aktualna Cena
2 OKI ML 3320eco drukarka igłowa A4 Aktualna Cena
3 OKI ML5520 Aktualna Cena
4 Epson TM-U220D Aktualna Cena
5 OKI Microline 3391eco Aktualna Cena

Drukarka igłowa – co to?

Obecnie tego typu drukarki są urządzeniami przechodzącymi do lamusa niezmienna faktu jednak, że był to jeden ze sprzętów dostępnych na rynku. Obecnie ze względu na konkurencje ze strony drukarek tuszowych, laserowych mało kto korzysta z drukarek igłowych. Pomimo szerokiej dostępności nowoczesnych urządzeń drukarka igłowa w dalszym ciągu ma zastosowanie w niektórych miejscach oraz sytuacjach.

Wiele firm w przypadku drukowania na pierwszym miejscu stawia szybkość, z jaką sprzęt przetwarza dane przedstawiając je w postaci obrazka, tekstu. Żadna jednak drukarka we współczesnym świecie poza drukarką igłową nie potrafi drukować kilku stron naraz dlatego bardzo często wykorzystywana jest ona w przypadku drukowania faktur, oraz dokumentów, które wymagają kilku kopii. Często tego typu sprzęty możemy spotkać na poczcie, czy w placówkach bankowych.

Drukarka igłowa a jej działanie

Tego typu drukarki posiadają głowice, w której znajduje się od 9 do 48 igieł. Jednak najczęściej podstawowe wersje mają od 9 do 24 igieł. Igły poruszają się natomiast za pośrednictwem sprężyn, a za dodatkowy element odpowiada tutaj taśma barwiąca, gdzie za jej pomocą możliwe jest drukowanie.

W tym przypadku igły uderzają w taśmę pozostawiając w ten sposób gotowy wydruk na papierze. Takie sprzęty możemy porównać do maszynki, którą wykonuje się tatuaże. Taki wydruk można więc porównać do tatuażu wykonanego na papierze.

Czytaj więcej...  Drukarka laserowa kolorowa

Druk pojawia się na materiale do druku z prędkością około 400 znaków na sekundę, a w przypadku drukarki z wysoką jakością jest to 200 znaków na sekundę. Jednak jak każdy sprzęt urządzenie to posiada wadę, którą w tym przypadku jest głośna praca drukarki. Tego typu rozwiązanie igłowe możemy spotkać np: w bankomacie, biletomacie, czy parkomacie.

Wady i zalety druku igłowego

 • Drukarka tego typu nie jest zbyt szybka jednak posiada możliwość drukowania kilku stron jednocześnie
 • Niektóre sprzęty tego typu potrafią być głośne
 • Jednak wady te wynagradzają nam licznego rodzaju zalety takie jak:
 • Niskie koszty eksploatacyjne
 • Kasety lub taśmy barwiące nie są drogie
 • Wysokiej jakości kasety lub taśmy możemy zakupić także od polskich producentów
 • Jakość wydruku nie jest tutaj rewelacyjna jednak sama jego trwałość jest wysoka
 • Istnieją też drukarki igłowe drukujące w kolorze jednak ich dostępność nie jest tak duża jak w przypadku urządzeń drukujących  w kolorze czarnobiałym

Drukarka igłowa, czy laserowa co wybrać?

Drukarki laserowe przez pewien czas były bardzo drogie dlatego były one najczęściej spotykane w firmach, gdzie w ten sposób podniosła się jakość wydruku co znacznie podnosi jakość wydruku, a to z kolei wpływa na jakość danego przedsiębiorstwa. Przez wiele lat za pomocą tych urządzeń można było drukować tylko w kolorze czarno białym.

Zasada działania drukarek laserowych jest podobna do kserokopiarek. Kilkuetapowy proces w tym przypadku rozpoczyna się od przygotowania wałka, który pokryty jest światłoczułym materiałem lub krzemem.

Przed uruchomieniem procesu zostaje on naelektryzowany. Następny proces to naświetlanie laserem, albo linjką diodową na skutek czego ładunek elektryczny zostaje utracony w naświetlonych miejscach.   

Zalety i wady drukarek laserowych

 • Koszt zakupu jest wyższy niż w przypadku drukarki igłowej
 • Drukarka igłowa umożliwia nam drukowanie kilku stron jednocześnie co nie jest możliwe w przypadku drukarki laserowej
 • Wysoka cena materiałów eksploatacyjnych w porównaniu do drukarki igłowej
 • Wyższa jakość wydruku w porównaniu do drukarki igłowej
Czytaj więcej...  Jak drukować z telefonu? iOS, Android

Ciekawa drukarka igłowa do 1000 złotych

 

Drukarka Epson LQ-350 

Drukarka Epson LQ-350 

Jest to drukarka igłowa, która wyposażona jest w port USB oraz port równoległy. Drukuje ona z prędkością 347 znaków na sekundę więc można zaliczyć ją jednak do drukarki z niskiej półki jednak nie jest ona wcale taka zła, gdyż drukarka ta jest kompatybilna z różnymi rodzajami Windowsa, maksymalnie możemy drukować 4 kartki jednocześnie, a nośniki na których można drukować to etykiety, koperty, papier ciągły oraz pojedyncze kartki.

Drukarka OKI ML3320 ECO LPT

Drukarka OKI ML3320 ECO LPT

Jest to drukarka igłowa z wąskim wałkiem i 9 igłową głowicą. Oferuje szybki i wydajny druk danych oraz dokumentów, a także posiada możliwość druku kodów kreskowych w trybie znakowym. Za pomocą tego urządzenia możemy jednocześnie drukować 5 stron.

Dobra drukarka igłowa do 2000 złotych

 

Drukarka OKI MicroLine ML-3320 USB/LPT

Drukarka OKI MicroLine ML-3320 USB/LPT

Jest to rodzaj drukarki monochromatycznej z rozdzielczością 240×216 dpi. Urządzenie to posiada port równoległy LPT oraz port USB. Posiada ona funkcje tak zwanego parkowania papieru. Pobór mocy przez ten sprzęt w trybie uśpienia wynosi 1.5 w.

Najważniejsze cechy tego urządzenia, które możemy wymienić to: 

 • 9 igłowa głowica drukująca, która posiada dużą wytrzymałość
 • Szybkość drukowania to 435 znaków na sekundę
 • Drukowanie odbywa się tutaj na papierze wielowarstwowym
 • Możemy drukować 4 strony na raz
 • Rodzaj druku: igłowy
 • Pamięć wewnętrzna 128 kb
 • Rodzaj nośnika papier, papier ciągły, koperty, etykiety

Drukarka Oki Microline 5590

Drukarka Oki Microline 5590

Szybka 80 kolumnowa drukarka igłowa z 24 igłami. Drukarka ta łączy wysokie szybkości druku z niezawodną i energooszczędną wydajnością, które idealnie sprawdzają się przy druku listów z danymi i wieloformatowych formularzy. Możemy używając tej maszyny drukować paragony, faktury, raporty oraz arkuszy w branży przemysłowej.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *