Drukarka do 500 zł

Dobra drukarka powinna spełniać swoje funkcje i nie obciążać zbytnio portfela. Propozycje mieszczące się w przedziale cenowym do 500 zł, potrafią zaskoczyć nie tylko swoją użytecznością, ale również jakością. Dodatkowo nie są zbyt dużym obciążeniem finansowym, dlatego może sobie na nie pozwolić niemal każdy. Przy wyborze drukarki do 500 zł, podstawą jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych kwestii, między innymi na jej parametry.

Drukarka do 500 zł – Ranking popularności

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka Xerox Phaser Aktualna Cena
2 Drukarka Canon Pixma TR4550 Czarna Aktualna Cena
3 Drukarka Hp Officejet Pro 6230 Aktualna Cena
4 Drukarka HP DeskJet 3750 Aktualna Cena
5 Drukarka HP Laser 107a Aktualna Cena

Drukarka do 500 zł – jakie parametry warto sprawdzić?

Niezależnie od tego, do jakich celów ma służyć drukarka, jedną z najważniejszych kwestii jest dokładne sprawdzenie jej parametrów. To głównie od nich zależy, jak będzie pracować urządzenie i czy sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Jedną z podstawowych decyzji przy wyborze drukarki powinien być wybór preferowanej formy druku. Główny podział to drukarki laserowe, atramentowe i żelowe. Najczęściej przyjmuje się, że drukarki laserowe dobrze sprawdzają się przy druku dokumentów w formie tekstu, natomiast drukarki atramentowe doskonale spisują się przy drukowaniu zdjęć i grafik. Drukarki żelowe zamiast tuszu wykorzystują specjalistyczny żel i oferują przede wszystkim brak rozmazanych wydruków oraz szybkość wysychania. Drukarki żelowe są jak dotąd najrzadziej stosowanym rozwiązaniem.

Ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej drukarki są również jej funkcje. Przy ograniczonym budżecie, połączonym jedynie z okazjonalnym drukiem, zwykle wystarcza prosta drukarka, która posiada tylko jedną funkcję. Inne typy urządzeń to tzw. „3w1” i „4w1”. Są to drukarki wielofunkcyjne, posiadające skaner, kopiarkę, a opcja „4w1” również faks.

Istotnymi parametrami, szczególnie w przypadku, gdzie drukowane będą duże ilości dokumentów, jest prędkość i jakość druku. Do użytku domowego najczęściej wystarcza niska prędkość, która oscyluje w granicach 5-10 stron na minutę. Dla biur i firm zalecane są prędkości średnie i wysokie, osiągające nawet powyżej 40 stron na minutę. Na jakość druku należy zwracać szczególną uwagę w przypadku chęci drukowania grafik – najlepszą wyrazistość oferują drukarki atramentowe.

Czytaj więcej...  Jak skanować na drukarce?

Drukarka do 500 zł – popularni producenci

Popularni producenci drukarek do 500 zł zwykle skupiają się na tym, by zapewniać swoim klientom dużą różnorodność w oferowanym sprzęcie. Dużym plusem zdecydowania się na zakup urządzenia od popularnego producenta, jest możliwość zapoznania się z wieloma opiniami innych użytkowników, którzy wcześniej zdecydowali się na zakup konkretnego modelu. Do najbardziej znanych producentów drukarek w Polsce należą m.in.:

HP – amerykańskie przedsiębiorstwo, obecnie to jedna z najczęściej wybieranych firm na polskim rynku

Canon – światowy dostawca, zajmujący się głównie technologią przetwarzania obrazu,

Brother – japońskie przedsiębiorstwo, które skupia się na produkcji sprzętu biurowego,

Epson – japoński producent, który specjalizuje się głównie w sprzęcie drukującym.

Drukarka do 500 zł do biura?

Dobra drukarka do biura powinna charakteryzować się przede wszystkim wydajnością, rozsądną ceną oraz odpowiednią jakością. W cenie poniżej 500 zł można znaleźć modele, które spełnią te oczekiwania. Należy jednak pamiętać o tym, że drukarki dla dużych korporacji różnią się parametrami od drukarek, które z powodzeniem można wykorzystywać w małych firmach.

Uniwersalnym urządzeniem, które sprawdzi się w biurze, jest drukarka atramentowa do 500 zł. Znajdzie zastosowanie nie tylko do drukowania dokumentów tekstowych, ale również grafik i zdjęć. W małym biurach najczęściej stosowane są drukarki laserowe monochromatyczne – charakteryzują się szybkością druku w odcieniach szarości.

Jaka tania drukarka, atramentowa czy laserowa?

Wybór między drukarką atramentową a laserową zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i oczekiwań względem urządzenia. Drukarki laserowe i atramentowe charakteryzują się przede wszystkim innymi parametrami, które powinny być dostosowane do zadań użytkownika. Różnią się również kosztami eksploatacji.

Drukarka atramentowa cechuje się zazwyczaj niskimi cenami urządzenia oraz mniejszym rozmiarem, niż drukarka laserowa. Umożliwia drukowanie dobrej jakości zdjęć i grafik, a ponadto zapewnia względnie niedrogi, kolorowy druk. Do wad zwykle wlicza się wyższe koszty eksploatacji w przypadku druku w kolorze, a także niższą szybkość drukowania.

Czytaj więcej...  Drukarka atramentowa czy laserowa

Drukarka laserowa zapewnia użytkownikom przede wszystkim możliwość bardzo szybkiego druku dokumentów. Ma wysoką wydajność i dość niskie koszty eksploatacji. Drukuje wysokiej jakości dokumentu tekstowe. W standardowych modelach drukarek laserowych wadą jest brak możliwości wydrukowania grafik i zdjęć. Cena drukarki laserowej zwykle jest również wyższa, niż drukarki atramentowej.

Drukarka do 500 zł – TOP 5 propozycji

Najlepsze drukarki w kategorii cenowej do 500 zł, są w stanie zapewnić wysoką jakość wydruku i niezawodność użytkowania. Sprawdzą się nie tylko do użytku domowego, ale także w firmach i biurach. Najlepsze drukarki w cenie do 500 zł to:

– HP DeskJet 3788 AiO – to niewielka, kolorowa drukarka, która jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Oferuje funkcje skanowania i kopiowania.

HP DeskJet Plus 4120 All-in-One

– HP DeskJet Plus 4120 All-in-One – urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz druku, posiada funkcje skanowania i kopiowania. Sprawdzi się do użytku domowego lub do małej firmy, gdzie nie ma bardzo wysokiego zapotrzebowania na druk.

– Brother HL-1110E – to urządzenie posiadające jedynie funkcję druku. Jest niewielkie, a przy tym cechuje się wysoką szybkością druku – do 20 stron na minutę.

Canon PIXMA MG3650S

– Canon PIXMA MG3650S – wielofunkcyjna drukarka z opcją skanowania i kopiowania dokumentów. Ma automatyczny druk dwustronny, który oszczędza nie tylko papier, ale również czas druku.

Epson EcoTank M1100

– Epson EcoTank M1100 – to ekonomiczna drukarka z tanim tuszem. To jedno z najwydajniejszych urządzeń, a koszt wydrukowania jednej strony wynosi poniżej 1 grosza.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *