Drukarka do etykiet

Drukowanie etykiet może wydawać się czasochłonne, ale jeśli zostanie wykonane prawidłowo, może zaoszczędzić wiele godzin pracy nad biurkiem. W tym przypadku niezbędna jest świetna drukarka etykiet wysyłkowych. Jednak przy całej różnorodności, która jest dostępna, jako nowy właściciel firmy łatwo jest zgubić się w terminologii.

Drukarka etykiet – Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 ZEBRA GK420D Aktualna Cena
2 Zebra GK420T Aktualna Cena
3 Dymo Drukarka Etykiet Label Manager 160 Aktualna Cena
4 Brother QL-800 Aktualna Cena
5 Brother P-Touch PT-E300VP Aktualna Cena

Drukarka do etykiet kurierskich – jaką wybrać?

Na rynku istnieją specjalne urządzenia, które są kompatybilne z wybranymi programami paczkowymi. Co więcej, mają one zazwyczaj zdefiniowane parametry związane z szerokością etykiet, tak aby lepiej dostosować je do potrzeb firm przewozowych. Bardzo ważne jest, aby drukarka była w stanie drukować etykiety o odpowiednich rozmiarach stosowanych przez konkretną firmę.

Warto również zwrócić uwagę, w jaki sposób drukarka będzie podłączona do komputera. Większość drukarek etykiet bez problemu można podłączyć do komputera przez łącze USB. Na rynku istnieją również modele przenośne, które mogą łączyć się przez Bluetooth lub Wi-Fi. Bez wątpienia bardzo usprawnia to pracę. Dobrze dobrana drukarka etykiet wysyłkowych znacznie przyspiesza cały proces przygotowywania wysyłek. W ten sposób czas, który został zaoszczędzony, można wykorzystać na poprawę innych czynności w firmie.

Drukarka etykiet samoprzylepnych – jaką wybrać?

Większość drukarek jest specjalnie zaprojektowana do drukowania na papierze samoprzylepnym. Aby wybrać odpowiednią drukarkę do etykiet samoprzylepnych, należy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, do czego konkretnie drukarka będzie wykorzystywana. Jeżeli jakość wydruku nie jest najważniejszym elementem, a etykiety będą potrzebne przez zaledwie kilka tygodni, zaleca się wtedy zakup drukarki termicznej, ponieważ jej cena jest znacznie niższa w porównaniu z innymi modelami.

Dla przykładu modele termotransferowe wykorzystuje się głównie wtedy, gdy jakość etykiety ma być bardzo wysoka. Warto dodać, że jeżeli prowadzi się niewielki sklep, najlepiej zdecydować się na poręczną drukarkę przenośną, która również umożliwia wydruk etykiet samoprzylepnych.

Czytaj więcej...  Drukarka igłowa

Drukarka etykiet przenośna – jaką wybrać?

Przenośna drukarka jest zazwyczaj wystarczająco mała, aby kurier mógł ją bez problemu nosić przy sobie. Drukarki tego typu doskonale nadają się do drukowania przykładowych etykiet w terenie. Warto jednak zaznaczyć, że drukarki przenośne nie nadają się do etykiet o długiej żywotności lub etykiet wystawionych na działanie wysokich temperatur – ponieważ drukarki przenośne to głównie drukarki termiczne.

Przenośne drukarki do etykiet znajdują zastosowanie w sytuacji, kiedy komputer znajduje się daleko od towaru, a trzeba wydrukować etykietę w szybkim tempie. Z taką sytuacją można spotkać się np. w dużych magazynach. Przydatne okazują się też drukarki przenośne z klawiaturą. Dzięki nim można wpisać kod ręcznie albo wybrać go z menu.

Dlaczego nie warto używać zwykłej drukarki?

Jednym z najważniejszych sposobów na obsługę zwiększonego ruchu, jest sposób znakowania przesyłek. Etykiety na rolce do drukarki z pewnością usprawnią obsługę zamówień. Format A4, obsługiwany przez zwykłe drukarki, jest trudny do podzielenia. Natomiast specjalna drukarka do etykiet obsługuje wygodne formaty.

W przypadku etykiet w formacie A4 bardzo łatwo o pomyłkę osoby obsługującej ich naklejanie, ponieważ na jednym arkuszu znajduje się ich 4. Osoba obsługująca zamówienia musi wtedy zwracać większą uwagę na to, czy paczka na pewno trafi do dobrego właściciela. Taki cały proces znacznie wydłuża czas pracy. Dlatego lepiej wybrać drukarkę do etykiet, ponieważ etykiety z rolki przykleja się w dużo szybszym tempie.

Rodzaj wydruku

Parametry użytkowe są najważniejszymi elementami, ponieważ mają wpływ na jakość druku. Na rynku istnieją dwie najbardziej popularne drukarki do etykiet, które różnią się wydrukiem:

Drukarka etykiet termiczna

Drukuje wyłącznie w kolorze czarnym. Za czarny kolor jest odpowiedzialna specjalna głowica, która pod wpływem wysokiej temperatury, powoduje, że papier się zaczernia. Papier musi być specjalnego rodzaju. Ten specjalny papier do jest zdecydowanie droższy do zwykłego. Ponadto charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne temperatury.

Czytaj więcej...  HP DeskJet 3762 All-in-One recenzja, opinia

Warto zaznaczyć, że drukarka termiczna wykorzystywana jest w głównej mierze do drukowania etykiet, które posiadają krótki okres użyteczności. Jedną z ważniejszych zalet tej drukarki, jest wysoka trwałość posiadanej głowicy barwiącej, dzięki czemu urządzenie powinno wystarczyć na długi czas.

Drukarka etykiet termotransferowa

Drukuje w kolorze oraz można do niej wykorzystać zwykły papier. Największą zaletą tego typu drukarek jest fakt, że ich wydruk jest dużo trwalszy niż przy zastosowaniu urządzeń termicznych. Etykiety wydrukowane przez drukarki termotransferowe są odporne na wilgoć, zmiany temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne.

Jednak pomimo zastosowania tańszego papieru, koszt wydrukowania jednej etykiety jest wyższy, co jest związane z koniecznością zastosowania specjalnej taśmy barwiącej.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *