Papier do drukarki

Szukasz papieru do drukarki? Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, warto rozpatrzeć się w dostępnych opcjach i wybrać tę dokładnie przeznaczoną dla Twojego sprzętu. W przeciwnym wypadku może okazać się, że otrzymasz wydruki słabej jakości. Warto zwracać uwagę na takie cechy, jak gramatura, gładkość, klasa papieru czy stopień przezroczystości. Szczególnie to pierwsze kryterium różni rodzaje papierów odpowiednie dla drukarek laserowych oraz atramentowych.

Ranking papierów do drukarek

Poniżej przedstawiamy zestawienie pięciu najpopularniejszych papierów do drukarek oferowanych przez producentów.

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Papier Xero A4 Pol Jet Prime 90g Klasy A Ryza Aktualna Cena
2 Pollux Papier A4 80g 500 ark – 1 ryza Aktualna Cena
3 Polspeed Druk Czarno Biały Strona A4 10 Gr Drukowanie Aktualna Cena
4 Papier Ksero A4 80G Navigator Universal Aktualna Cena
5 IP Papier kserograficzny POL LUX A3 klasa B 161CIE 80gsm 500ark. Aktualna Cena

Papier do drukarki laserowej

Tego typu drukarki najlepiej sprawdzają się przy wydrukach większej ilości tekstu. W takim wypadku wystarcza papier uniwersalny dostosowany do wymagań typowych urządzeń wielofunkcyjnych. Tego typu papier jest opcją stosunkowo ekonomiczną. Nie ma on szczególnych właściwości, za to świetnie sprawdza się w przypadku mechanizmów laserowych.

Można również zdecydować się na papier przeznaczony konkretnie do druku w odcieniach szarości (w przypadku drukarek czarno-białych) lub do kolorowych (dla kolorowych drukarek laserowych). Pamiętaj, żeby wybrać papier kolorowy o większej gramaturze, najlepiej od 90 do 120 gram.

Papier do drukarki atramentowej

Ze względu na popularność tego sprzętu wśród domowych użytkowników, papier do drukarki atramentowej jest bardzo powszechny. Jego struktura pozwala tuszowi na łatwe wniknięcie w materiał oraz szybkie wysychanie. Stąd po wyciagnięciu wydrukowanej strony nie musimy się martwić o rozmazanie tekstu.

Czytaj więcej...  Drukarka do 300 zł

Papier ten cechuje również stosunkowa długa trwałość wydruku. Najczęściej spotykany papier do tego typu drukarek jest niepowlekany. Rzadziej można trafić na opcję powlekaną, jest ona jednak stosunkowo droższa. Ważne, by decydując się na konkretny rodzaj papieru robić to pod kątem posiadanej przez nas drukarki.

Gdzie kupić papier fotograficzny?

Jeśli zależy nam na wydruku dobrej jakości zdjęć, warto zainwestować w profesjonalny papier. Znajdziemy go w większości sklepów z materiałami fotograficznym, na przykład tutaj

Papier tego rodzaju wyróżnia się strukturą, gramaturą i gęstością. Jest on stosowany przeważnie w drukarkach atramentowych. Zapewnia nasycone kolory i odpowiednią wyrazistość. Na runku dostępny jest również specjalny papier do drukarek termosublimacyjny. Wykorzystują one ciepło do tworzenia obrazu na nośniku, a w efekcie końcowym otrzymujemy nasycone, bogate w kolory zdjęcia.

Gdzie kupić papier ekologiczny?

W trosce o środowisko naturalne na rynku pojawił się również papier ekologiczny. Powstaje on głównie z makulatury i jest przyjazny dla przyrody. Jego charakterystyczny brązowo-szary kolor świetnie wpisuje się w najnowsze trendy eko i retro. Pojawiają się również inne opcje kolorystyczne, a także możliwość wyboru struktury satynowej bądź surowej.

Papier ekologiczny cieszy się ostatnio dużą popularnością w branży ślubnej i jest chętnie wybierany do druku zaproszeń, winietek czy pocztówek. W sieci pojawia się coraz więcej ofert z tym produktem. Znajdziesz go między innymi w tym sklepie .
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *