Drukarka termosublimacyjna

Wydrukowane zdjęcie ma co prawda rozdzielczość zaledwie 300 dpi, ale zdjęcie jest nieporównywalnie bardziej trwałe, a poza tym prezentuje się lepiej niż to, które zostało wydrukowane przy pomocy drukarki atramentowej. Te cechy powinny przekonać wielu miłośników fotografii, dla których koszty nie są najważniejszym parametrem branym pod uwagę podczas dokonywania zakupu. Należy jeszcze zwrócić uwagę na kwestię ceny. Mianowicie drukarki termosublimacyjne są porównywalne pod tym względem z urządzeniami atramentowymi. To wydatek rzędu kilkuset złotych.

Najlepsze Drukarki termosublimacyjne

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Brother PJ-722 Aktualna Cena
2 Brother PJ-723 Aktualna Cena
3 Brother PJ773Z1 Aktualna Cena
4 Brother PJ762Z1 Aktualna Cena
5 Brother PJ-763 Aktualna Cena

Rodzaje drukarek termosublimacyjnych

Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów drukarek termosublimacyjnych. Z tego względu każdy, kto interesuje się zakupem takiego urządzenia, powinien znaleźć model odpowiedni dla siebie.

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście niewielkie drukarki termosublimacyjne, które są wykorzystywane w warunkach domowych do drukowania zdjęć w rozmiarze 15 na 10 cm i rozdzielczości 300 dpi. Urządzenia te wyposażone są zwykle w niewielki ekran LCD. Ich ceny rozpoczynają się od około 400 złotych. W sklepach można znaleźć również drukarki oferujące możliwość wydruku w jakości 600 dpi, a nawet i jeszcze większej. Są to jednak urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów, które nierzadko kosztują po kilkanaście tysięcy złotych. Ich nabywcami są najczęściej osoby prowadzące zakłady fotograficzne, które potrzebują sprzętu do realizacji zleceń.

Zalety i wady drukarek termosublimacyjnych

Drukarki termosublimacyjne mają wiele zalet w stosunku do tradycyjnych urządzeń atramentowych. Mianowicie uzyskiwane dzięki nim wydruki są przede wszystkim trwałe oraz cechują się wysoką jakością. Fotografie w tej technice zachwycają pełnią kolorów, które są żywe i doskonale oddają szczegóły przedstawianych obiektów. Jak już zostało wspomniane, wydruki te są bardzo trwałe.

Czytaj więcej...  Drukarka igłowa

Są one bowiem wodoodporne, niestraszne im również promieniowanie UV. Za zaletę drukarki termosublimacyjnej uznać należy również fakt, że wydruków można dokonywać w domu, nie tracąc przy tym czasu i pieniędzy na dojazdy do profesjonalnego punktu.

Urządzenia te mają jednak swoje wady. Najważniejszą z nich jest możliwość wydruków wyłącznie w jednym rozmiarze. Niektórym osobom może także nie odpowiadać koszt wydruku jednego zdjęcia oscylujący w granicach złotówki.

Za ile kupisz dobrą drukarkę termosublimacyjną?

Zakup drukarki termosublimacyjnej wcale nie jest tak dużym wydatkiem, jak może się to wydawać. Otóż w sklepach dostępne są różne modele. Ceny najtańszych kształtują się na poziomie 400 złotych. Za około 500-600 złotych można już kupić urządzenie lepszej jakości. Należy również pamiętać, że sprzedawcy co jakiś czas organizują różnego rodzaju akcje promocyjne. Jeżeli zaś chodzi o drukarki przeznaczone dla profesjonalistów, to ich ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Drukarka termosublimacyjna to urządzenie idealne dla miłośników papierowych zdjęć. Pozwala ona na wykonywanie wydruków w domowym zaciszu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Przygotowane w ten sposób fotografie można następnie pokazywać bliskim nawet po latach, albowiem technika ta zapewnia wysoką trwałość.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *