Niszczarka do papieru

Niszczarka do papieru to funkcjonalne urządzenie, które służy do bezpiecznego usunięcia poufnych dokumentów, płyt oraz kart płatniczych. Urządzenie możemy wykorzystać nie tylko w firmie, ale również do użytku domowego. Do zakupu urządzenie należy podejść starannie, tak aby wybrać model, który będzie solidny i wydajny.

Niszczarka do dokumentów – Ranking 2022

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Fellowes 8Cd Aktualna Cena
2 Esperanza BLADE EN101 Aktualna Cena
3 Fellowes 53C 4653101 Aktualna Cena
4 Fellowes 60Cs 4606101 Aktualna Cena
5 HSM shredstar X5 4,5 x 30 mm Aktualna Cena

Do czego służy niszczarka do papieru?

Niszczarka służy, jak sama nazwa wskazuje, do niszczenia dokumentów, a także innych nośników danych. W związku z wejściem w życie przepisów RODO ważne jest, aby w odpowiedni sposób usuwać dokumenty. Wybór dobrego jakościowo urządzenia daje gwarancje, że dokumenty, które zostały zniszczone, w żadnej sposób nie będzie można odczytać. Najprostsze konstrukcje mechanizmu niszczarki tną papier wzdłuż krawędzi, dzięki czemu powstają paski równej długości.

Od stopnia zaawansowania technologicznego niszczarki zależy jakie dokumenty i w jaki sposób można zniszczyć. Najbardziej profesjonalne poradzą sobie z płytami CD, kartami płatniczymi, czy też całymi zestawami dokumentów, które mogą być zbindowane lub spięte zszywkami.

Jaka niszczarka do dokumentów w domu?

Często dokumenty, które zawierają wrażliwe dane są wyrzucane do kosza lub są niszczone manualnie. Takie działania nie dają gwarancji wysokiego stopnia bezpieczeństwa. Najlepszym, ale również najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup niszczarki do papieru. Wybierając urządzenie tego typu do domu, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: rodzaj cięcia i szerokość cięcia papieruilość niszczonych kartekpojemność kosza (im większa pojemność, tym rzadziej musimy go opróżniać) oraz na poziom bezpieczeństwa, który określa się w skali od P1 do P7 (im wyższy poziom, tym wyższa gwarancja bezpieczeństwa).

Należy również zwrócić uwagę na okres gwarancji – im dłuższa gwarancja, tym mniejsze prawdopodobieństwo konieczności zakupu nowego sprzętu. Kolejną ważną kwestią jest cena urządzenia. Z racji tego, że niszczarka nie jest zazwyczaj wykorzystywana codziennie, cena tego urządzenia powinna być stosunkowo niska. Chyba, że potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, a niszczone kartki są częstym widokiem. Ceny niszczarek powinny oscylować w kwocie od 100 do 350 złotych.

Czytaj więcej...  Drukarka do faktur

Mała niszczarka do papieru – ciekawe propozycje

Osobom, którym brakuje miejsca w domu oraz w biurze na kolejny sprzęt, powinny rozważyć wybór niestandardowej mini-niszczarki. Zaletami tego małego urządzenia są jej oczywiście niewielkie rozmiary oraz mobilność. Mini-niszczarki nie są zazwyczaj wyposażone w pojemnik, więc pozbywając się nieprzydatnych dokumentów możesz nałożyć ją na dowolny pojemnik lub też kosz na śmieci. Przedstawiamy kilka propozycji mini niszczarki, które są zróżnicowane pod względem ceny.

Niszczarka Hama Mini N6 Opinia

Niszczarka Hama Mini N6 Opinia

Niszczarka Hama Mini N6 – certyfikowany produkt, który jest wyposażony w regulację szerokości, dzięki czemu można je umieścić na dowolnym pojemniku. Jej mały rozmiar pozwala na przechowywanie, np. w biurku. Jednorazowa niszczarka może zniszczyć do 6 kartek A4, a paski cięcia papieru wynoszą 8 milimetrów. Jest wyposażona w wysokiej jakości stalowe noże, co pozwala na tnięcie papieru również ze zszywkami. Jej cena wynosi około 100 złotych.

Niszczarka Activejet ASH-0603H Opinia

Niszczarka Activejet ASH-0603H Opinia

Niszczarka Activejet ASH-0603H – jeden z tańszych wariantów. Koszt niszczarki wynosi około 70 złotych. Owe urządzenie potrafi zniszczyć karty plastikowe, zalaminowane dokumenty oraz do 6 kartek A4 jednocześnie. Sprzęt ten jest wyposażony w funkcję cofania papieru, a także jest zabezpieczony przed przegrzaniem.

Jaka niszczarka do papieru będzie najlepsza?

Skoro już wiemy, że niszczarka pełni bardzo ważną funkcję w wielu domach i firmach, zastanówmy się, którą najlepiej wybrać! W tym zadaniu pomogło nam wiele interesujących zestawień, które mają wskazać ten najtrafniejszy model. Specjalnie dla Was wybraliśmy dwa różne rozwiązania – dla tych, którzy poszukują czegoś do domu oraz dla tych, którzy szukają czegoś do firmy!

Niszczarka Fellowes 8C Opinia

Niszczarka Fellowes 8C Opinia

Niszczarka Fellowes 8C  – charakteryzuje się świetną funkcją, czyli blokadą typu safety lock. Od teraz nie musisz obawiać się, że Twoje dziecko lub zwierzę przypadkowo uruchomi niszczarkę. Co więcej, owy sprzęt posiada pojemnik o pojemności 14 litrów ścinek papieru oraz plastiku, a w połączeniu z wygodnymi uchwytami, które są zamontowane na zbiorniku czynność niszczenia będzie znacznie przyjemniejsza. Dodatkowo niszczarka posiada funkcje utylizacji kart płatniczych oraz dokumentów ze zszywkami lub spinaczami.

Czytaj więcej...  Jak zeskanować dokument na komputerze?

Niszczarka Rebel URZ0952 Opinia

Niszczarka Rebel URZ0952 Opinia

Niszczarka Rebel URZ0952 – kolejną interesującą propozycją jest uniwersalna niszczarka do biura. Karty kredytowe, płatnicze, płyty CD DVD oraz oczywiście papier nie są jej straszne! To jednak nie koniec funkcji. Aby uprościć nam segregację śmieci, producent zastosował w urządzeniu dwa oddzielne zbiorniki na tworzywa sztuczne i papier.

Stopień tajności niszczarki

Każdy świadomy konsument, który zdecydował się na zakup niszczarki powinien zainteresować się kwestią stopnia tajności niszczarki. Co tutaj warto wiedzieć? A mianowicie, im mniejsze są ścinki papieru po zniszczeniu, tym lepiej zabezpieczone są nasze zniszczone dokumenty. W kwestii pomoże nam norma DIN 66399 (od 2012 roku), dzięki której wprowadzono siedem kategorii ochrony niszczenia dokumentów papierowych. Na klasyfikacje wpływ mają takie czynniki jak: klasa niszczenia dokumentów, szerokość scinka, powierzchnia ścinka oraz zastosowanie.

Stopień tajności Szerokość

Ścianki

Powierzchnia ścianki Wykorzystanie
DIN P1 ≤ 12 mm ≤ 2000 mm² Wszystkie materiały (katalogi, prospekty)
DIN P2 ≤ 6 mm ≤ 800 mm² Dokumenty firmowe
DIN P3 ≤ 2 mm ≤ 320 mm² Dane poufne
DIN P4 6 mm ≤ 160 mm² Dane szczególnie poufne
DIN P5 2 mm ≤ 30 mm² Dane kluczowe i tajne (patenty, dokumenty procesowe)
DIN P6 ≤ 1 mm ≤ 10 mm² Dane tajne (dane dotyczące badań)
DIN P7 ≤ 1 mm ≤ 5 mm² Dane ściśle tajne wykorzystywane m.in. przez wojsko, policje i kancelarie rządowe

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *