Drukarka do biura

Zakup sprzętu biurowego potrafi stanowić wyzwanie. Jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia każdego biura jest oczywiście drukarka, gdyż umożliwia uzyskiwanie papierowych wersji rozmaitych dokumentów. Na rynku znajduje się obecnie tak wiele modeli, że ciężko zdecydować się na konkretny egzemplarz. Co więc należy wziąć pod uwagę?

Drukarka do biura – Najlepsze propozycje Ranking

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T520W Aktualna Cena
2 Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3251 Aktualna Cena
3 HP Printer Deskjet 3760 Aktualna Cena
4 HP Laser MFP 135a Aktualna Cena
5 HP Color LaserJet Pro M182n Aktualna Cena

Drukarka do biura: atramentowa, igłowa czy laserowa?

Podczas pracy świetnie sprawdzi się drukarka igłowa. Ma bowiem niskie koszty eksploatacji oraz stwarza możliwość drukowania kilku kopii na papierze samokopiującym. Używa się jej głównie do wydruku faktur, a więc idealnie spełni swoją rolę w firmie, która zajmuje się sprzedażą, księgowością, czy też logistyką. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jest dosyć głośna.

Jeżeli mowa o drukarkach laserowych, to ich główną wadę stanowi wysoka cena. Ponadto w standardowych modelach brak jest opcji tworzenia kolorowych wydruków. Charakteryzują się szybkością, wydajnością i niskimi kosztami użytkowania. Tworzą też dobrej jakości dokumenty.

Drukarki atramentowe natomiast są tańsze, mniejsze, umożliwiają kolorowy wydruk i drukowanie zdjęć. Ich wadą jest bycie droższymi w eksploatacji, a starsze modele dosyć głośno pracują. Ponadto egzemplarze z niższej półki cenowej pracują stosunkowo wolno.

Podstawowe pytania, które musisz sobie zadać przed zakupem drukarki

  • Jaki mam budżet?

Jeżeli posiada się sporo środków, najlepiej zakupić drukarkę laserową. Z pewnością różnica w cenie zwróci się po pewnym czasie użytkowania, gdyż jest ona tańsza w eksploatacji niż model atramentowy. Nie każdy jednak posiada duży kapitał, który można zainwestować.

  • Do czego konkretnie potrzebny mi sprzęt?
Czytaj więcej...  Drukarka laserowa kolorowa

Jeżeli do drukowania faktur, to bardzo dobrym wyborem jest drukarka igłowa. Do przeciętnego biura odpowiednia będzie zarówno atramentowa, jak i laserowa.

  • Jak dużo dokumentów drukuję w ciągu dnia?

Drukarka laserowa jest znacznie wydajniejsza, dlatego poleca się ją osobom, które produkują sporą ilość wydruków.

  • Czy muszę drukować w kolorze?

Jeżeli nie ma takiej konieczności, to bezsensem jest przepłacać za urządzenie dające takie możliwości.

  • Jak ważna jest głośność pracy?

Starsze drukarki atramentowe oraz modele igłowe nieco hałasują, więc nie sprawdzą się w miejscu, gdzie musi panować cisza.

  • Ile miejsca mogę przeznaczyć na drukarkę?

Drukarki atramentowe są mniejsze niż laserowe, dlatego można je umieścić chociażby na średniej wielkości półce.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne do firmy?

Drukarka ma tylko jedną funkcję – drukuje dokumenty, jak sama nazwa wskazuje. Urządzenie wielofunkcyjne natomiast najczęściej wyposażone jest dodatkowo w skaner, który pozwala zeskanować oraz skserować dokumenty. Czasem ma też dodatkowe opcje, takie jak:

  • wyświetlacz dotykowy,
  • moduł faksu,
  • możliwość drukowania na płytach.

Jest ich oczywiście więcej, aczkolwiek te są najpopularniejsze. Urządzenie wielofunkcyjne bardzo dobrze sprawdzi się w biurze, aczkolwiek ma jedną istotną wadę: jeżeli zepsuje się jeden jego podzespół, to nie można korzystać z pozostałych funkcji. Niektórzy decydują się więc na zakup drukarki oraz skanera osobno, aby uniknąć takiej sytuacji.

Drukarka tania w eksploracji – porównujemy koszty

Najtańsze w użytkowaniu są drukarki laserowe. Jeżeli jednak chodzi o modele atramentowe, warto liczyć się z tym, że im tańsze urządzenie, tym droższy będzie do niego tusz. Jeśli więc produkuje się bardzo dużo wydruków, trzeba zwrócić na te kwestie szczególną uwagę. Przy sporadycznym drukowaniu można o tym w ogóle nie myśleć.

Pozostaje jeszcze problem głowicy atramentowej, która jest szczególnie narażona na zniszczenia. Jej uszkodzenie to zwykle nieodwracalna usterka, a wymiana całej części jest nieopłacalna. W przypadku drukarek laserowych nie ma takich problemów.

Czytaj więcej...  Jak wydrukować SMS? Poradnik

Jaka drukarka do małego biura? TOP 5 propozycji

Sprawdź najlepsze drukarki do małego biura. Top 5 super propozycji dla każdego.

1. Epson L3151

Epson L3151

To idealne urządzenie dla osób, które chcą maksymalnie zaoszczędzić na kosztach eksploatacji. Oferuje świetną jakość druku oraz posiada wysoką wydajność. Ma również funkcję skanowania i kopiowania.

2. HP OfficeJet 7110 ePrinter

HP OfficeJet 7110 ePrinter

Świetnie sprawdzi się w biurach, gdzie niezbędne jest drukowanie w kolorze. Wyposażono ją w opcję automatycznego druku dwustronnego, co znacznie ułatwia pracę.

3. Epson L805

Epson L805

Jest nieco droższa w eksploatacji, ale nie można powiedzieć, iż to znacząca różnica. W zamian oferuje niezwykle wysoką jakość wydruków, dzięki czemu idealnie nadaje się do drukowania niewielkich tabelek.

4. Brother HL-B2080DW

Brother HL-B2080DW

Jej koszt jest widocznie wyższy, aczkolwiek nie można jej określić mianem bardzo drogiego urządzenia. Jest tania w użytkowaniu oraz bardzo funkcjonalna. Posiada moduł łączności bezprzewodowej.

5. Brother HL-1110E

Brother HL-1110E

Idealnie nadaje się do drukowania faktur, dlatego przyda się chociażby w biurze rachunkowym. Charakteryzuje ją niska cena, duża szybkość drukowania oraz zadowalająca rozdzielczość.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *