Drukarka do domu

Drukarka z pewnością przyda się w każdym domu. To narzędzie wykorzystywane do pracy, nauki, a czasami również rozrywki. Jaką jednak wybrać, aby spełniała najważniejsze zadania? Która z dostępnych propozycji okaże się najlepsza? Kilka cennych porad na ten temat znajdziesz w tym artykule.

Najlepsze Drukarki Domowe – Ranking 2022

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka Epson EcoTank L1110 Aktualna Cena
2 Drukarka HP DeskJet 3750 Aktualna Cena
3 Drukarka Canon TS3451 Aktualna Cena
4 Drukarka Canon Pixma TR4550 Czarna Aktualna Cena
5 Drukarka Epson EcoTank L3256 Aktualna Cena

Jaka drukarka do domu?

Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele drukarek, dlatego wybór może nie być łatwy. Warto więc zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat poszczególnych drukarek, aby móc wybrać taką, która spełni oczekiwania najlepiej. Oto kilka słów odnośnie najpopularniejszych rodzajów sprzętu:

  • Drukarka laserowa – dzięki niej można skorzystać z podstawowych funkcji drukowania. Wykorzystuje diody LED albo światło lasera podczas pracy. Zwykle posiada małe gabaryty, co może być ważne, jeśli zależy Ci na oszczędności przestrzeni. Kolejne zalety tego sprzętu to szybkość działania, toner dzięki któremu wyschnięty tusz nie będzie problemem, wysoki poziom wytrzymałości. Główną wadą drukarek laserowych jest ich wysoka cena oraz koszty związane z eksploatacją urządzenia.
  • Drukarka atramentowa – popularna od wielu lat, często wybierana przez osoby, którym zależy na niskiej cenie i zadowalającej  jakości wydruku. Największą ceną tego sprzętu jest jego niska cena. W przypadku niektórych modeli również koszty zakupu tuszu mogą okazać się niskie. Trzeba jednak wyliczyć, ile w konkretnym przypadku kosztuje wydruk strony. Wadą tego sprzętu jest duże ryzyko wysychania tuszu. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości wydruku, drukarka atramentowa może nie spełnić Twoich oczekiwań.
  • Drukarka igłowa – często nazywana także mozaikową. Głowica porusza się w określonych kierunkach, co umożliwia drukowanie. Ich największą zaletą jest cena, a także niskie koszty związane z eksploatacją urządzenia. Warto także wspomnieć o długiej żywotności drukarek laserowych oraz szybkość pracy.  Niestety większość modeli jest głośna, a jakość druku nie zachwyca.
  • Drukarka termiczna – wyposażona w głowicę, która dzięki wysokiej temperaturze barwi papier. Zaletą takiej drukarki jest więc brak konieczności używania tuszu, który wysycha. Warto również wspomnieć o tym, iż drukarki termiczne są bardzo wytrzymałe. Niestety nie są one pozbawione wad. Jedną z nich jest brak możliwości korzystania z barwionych taśm. Należy także pamiętać, iż wydruk z takiej drukarki charakteryzuje się niską trwałością.
Czytaj więcej...  Drukarka do etykiet

Najlepsze drukarki do domu

Sprawdź inne ciekawe drukarki do domu.

Tania Drukarka atramentowa HP DeskJest 2720

Tania Drukarka atramentowa HP DeskJest 2720

Jeśli szukasz sprzętu w cenie do 300 zł, być może zainteresuje Cię drukarka atramentowa HP DeskJest 2720.  To doskonały wybór dla tych, którzy chcą mieć sprzęt pozwalający na drukowanie od czasu do czasu, w niekoniecznie najlepszej jakości, ale za niską cenę. Obsługa nie jest skomplikowana, a dzięki tej drukarce można wydrukować zdjęcia czy skanować dokumenty i wygodnie udostępniać. Pojemność odbiornika papieru wynosi 25 arkuszy, a podajnika głównego 60 arkuszy.

Optymalna i dobra drukarka HP OfficeJet Pro 8210

Optymalna i dobra drukarka HP OfficeJet Pro 8210

Jeśli szukasz sprzętu w cenie do 500 zł, warto zwrócić uwagę na HP OfficeJet Pro 8210. Ta drukarka atramentowa to gwarancja zadowalającej jakości wydruku i niskich kosztów. Tą drukarką można sterować zdalnie, posiada 4 oddzielne wkłady atramentowe oraz dotykowy ekran. Pojemność podajnika głównego wynosi 250 arkuszy.

Super wydajna drukarka Epson EcoTank M1180

Super wydajna drukarka Epson EcoTank M1180

W cenie do 1000 zł, można kupić drukarkę oferującą wysoką jakość. Epson EcoTank M1180 to doskonałe potwierdzenie. Jej zalety to niskie koszty wydruku, małe zużycie energii,  natychmiastowy wydruk bez długiego nagrzewania. Warto wspomnieć także o imponującej prędkości drukowania i trwałość urządzenia. Pojemność podajnika głównego tej drukarki to 250 arkuszy.

Drukarka ze skanerem do domu, czy warto taką wybrać?

Warto pamiętać o tym, iż wybierając odpowiedni sprzęt, należy kierować się swoimi potrzebami, preferencjami oraz możliwościami. Drukarkę laserową ze skanerem warto wybrać do użytkowania w domu, jeśli zależy Ci na:

  • dwustronnym drukowaniu,
  • możliwości skorzystania z różnych technologii wydruku,
  • drukowaniu mobilnym,
  • niewielkich rozmiarach,
  • dobrej jakości wydruku.

Drukarka ze skanerem przyda się więc tam, gdzie potrzeby i oczekiwania odnośnie drukowania są bardzo wysokie.

Przydatne gadżety w drukarce domowej

Warto zadbać o to, aby drukarka posiadała dodatkowe funkcje, dzięki którym jej użytkowanie jest proste. Jedną z nich z pewnością jest WiFi. Dzięki temu można uniknąć podłączania kłopotliwych i nieestetycznie wyglądających kabli. To nie jedyna zaleta tego gadżetu.

Czytaj więcej...  Drukarka do 500 zł

Drukarkę z WiFi można postawić wszędzie tam, gdzie będzie miała możliwość korzystania z zasięgu. Nie ma potrzeby ustawiać jej w pobliżu komputera, co z pewnością jest dużym komfortem. Kolejną bardzo ważną funkcją jest ksero. Warto również rozejrzeć się za takim sprzętem, który umożliwia wykonywanie druku na płytach CD/DVD.

Dzięki temu archiwizacja danych będzie odpowiednio uporządkowana. Port PictBridge przyda się natomiast w sytuacjach, gdy jest potrzeba drukowania bezpośredniego na przykład z aparatu. Jeśli pragniesz drukować zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci, przyda się wbudowany czytnik.

Warto zwrócić uwagę na obecność takich rozwiązań w drukarce, aby w pełni wykorzystać możliwości, które przydają się w druku domowym.

Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *