Drukarka do 1000 zł

Dobra drukarka to nieoceniony sprzęt zarówno w domu, jak i w biurze. Producenci oferują swoim klientom niezwykle szeroki wybór. Sprawia to, że zakup modelu idealnego może nie być prosty. Warto bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie parametry i sprawdzić czy stosunek jakości do ceny jest korzystny.

Wiele osób decyduje się na zakup drukarki w przedziale cenowym nieprzekraczającym 1000 zł. O czym pamiętać wybierając drukarkę w tej cenie?

Drukarki do 1000 zł – Ranking popularności

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka Brother HL-1223WE Aktualna Cena
2 Drukarka HP LaserJet Pro M15w Biała Aktualna Cena
3 Drukarka Epson EcoTank L1110 Aktualna Cena
4 Drukarka Canon Pixma TR4550 Czarna Aktualna Cena
5 Drukarka HP DeskJet 3750 Aktualna Cena

Drukarka do 1000 zł- jakie parametry warto sprawdzić?

Przede wszystkim należy dokonać wyboru pomiędzy drukarką kolorową, a monochromatyczną. Z reguły osoby prywatne, kupujące urządzenie domowe, decydują się na modele drukujące w kolorze.

Przyczyną jest to, że drukarka ma być uniwersalna – musi drukować zarówno dokumenty, jak i zdjęcia, czy inne materiały graficzne. Z kolei sprzęt biurowy ma za zadanie tworzenie wydruków czarno-białych, więc firmy z reguły kupują drukarki monochromatyczne. Budżet nieprzekraczający 1000 zł pozwala na zakup urządzenia wielofunkcyjnego – posiadającego skaner i kopiarkę.

Warto sprawdzić, czy wybrany model posiada te funkcje, bo w przyszłości mogą okazać się one bardzo przydatne.

Parametr wart uwagi to także szybkość druku. W specyfikacji technicznej określona jest ona jako liczba stron na minutę. Warto mieć na uwadze jednak to, że czasem szybszy druku równa się gorszej jakości. Dużym atutem drukarki kupowanej w obecnych czasach może być możliwość bezprzewodowej łączności. Funkcja ta może znacząco podnieść komfort codziennego użytkowania.

Drukarka do 1000 zł – popularni producenci

Aby wybrana drukarka przez długi czas prawidłowo spełniała swoje funkcje i była stosunkowo bezawaryjna, warto zdecydować się na zakup modelu wyprodukowanego przez firmę z ugruntowaną pozycją na rynku. Bardzo często kupowane są produkty marki HP. Są one ogólnodostępne, wydajne i przystępne cenowo.

Czytaj więcej...  Papier do drukarki

Drukarki HP sprawdzają się doskonale w firmach, które potrzebują urządzeń wydajnych, charakteryzujących się szybkością pracy. Innym niezwykle popularnym producentem – w szczególności drukarek laserowych – jest firma Samsung. Uchodzi ona za lidera przede wszystkim produkcji drukarek laserowych. Wydruki z urządzeń tej marki charakteryzują się bardzo dokładnym odwzorowaniem wszelkich szczegółów.

Popularność zyskują też urządzenia Brother – dostępne są w przystępnych cenach i gwarantują doskonałą jakość druku.

Drukarka 1000 zł do biura?

Czym powinna charakteryzować się dobra, biurowa drukarka? Wszystko zależy od rodzaju działalności firmy. Jeżeli drukowane mają być przede wszystkim dokumenty, warto zdecydować się na zakup modelu monochromatycznego, który będzie tani w eksploatacji i nie przysporzy dodatkowych kosztów.

Dużym atutem jest też to, że czarno-białe drukarki po prostu działają szybciej. Warto zadbać o to, aby wybrany egzemplarz posiadał sprawnie funkcjonujący skaner oraz kopiarkę – są one wręcz niezbędne w pracy biurowej. Istnieją jednak profile działalności, które będą zdecydowanie potrzebowały drukarki kolorowej, która wyraźnie odwzoruje barwy  zdjęć, czy wykonanych komputerowo projektów i wizualizacji.

Jaka tania drukarka, atramentowa czy laserowa?

Planując zakup drukarki przede wszystkim należy zastanowić się nad tym na podstawie jakiej technologii druku powinno opierać się działanie wybranego modelu. Z reguły urządzenia laserowe działają w szybszym tempie. Również koszt ich eksploatacji jest nieco niższy.

Z kolei modele atramentowe są tańsze, ale regularne wymienianie tuszu generuje spory koszt. Mają one z reguły mniejsze wymiary – dzięki temu łatwiejsze będzie umieszczenie ich w niewielkim pomieszczeniu.

Rodzaj drukarki należy dopasować do indywidualnych potrzeb – do drukowania materiałów kolorowych lepiej wybrać model atramentowy. Z kolei z dużą ilością dokumentów czarno-białych lepiej poradzi sobie egzemplarz laserowy.

Drukarka do 1000 zł – TOP5 propozycji

Jakie modele drukarek w przedziale cenowym do 1000 zł są warte uwagi?

Czytaj więcej...  Epson EcoTank L4260 recenzja, opinia

Jednym z popularnych modeli jest HP Smart Tank 515 – ta drukarka HP gwarantuje doskonałą jakość wydruku, a jej użytkowanie jest bardzo komfortowe dzięki możliwości bezprzewodowego połączenia z komputerem lub urządzeniem mobilnym.

Warto zwrócić też uwagę na urządzenie Canon Pixma TS705. Drukarka ta charakteryzuje się niewielkim rozmiarem dzięki czemu doskonale sprawdzi się w domu lub niewielkim biurze. Jej cechą charakterystyczną jest drukowanie zdjęć bardzo dobrej jakości.

Popularną i często kupowaną drukarką jest również Brother HL-1223WE. Jej główną zaletą jest generowanie naprawdę niskich kosztów użytkowania. Jest ona bardzo ekonomiczna i również oferuje możliwość połączenia bezprzewodowego.

Dobrą drukarką laserową, wartą polecenia jest  Samsung CLP-360. Charakteryzuje się ona bardzo korzystną rozdzielczością druku.

Doskonałym wyborem dla wymagających osób może okazać się drukarka Lexmark C3224dw. Oferuje ona wydruki kolorowe, a jej prędkość to nawet 22 strony na minutę.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *