Drukarka WiFi

Cały świat zmienia się z postępem czasu. Nikt kilkadziesiąt lat temu by nie pomyślał, że w przyszłości, wszelkie pliki znajdujące się na przykład na komputerze, będą mogły w ciągu kilku sekund pojawić się na kartce papieru. Nie wspominając już o tym, że aktualnie nie potrzeba do tego żadnych przewodów, a jedynie połączenia z internetem. Sprawdź w naszym rankingu najlepsze drukarki WiFi.

Drukarki z WiFi – Ranking 2022

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Urządzenie wielofunkcyjne Drukarka HP DeskJet 2710E 5AR83B Wi-Fi Aktualna Cena
2 Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3251 Aktualna Cena
3 Urządzenie wielofunkcyjne Brother InkBenefit Plus DCP-T520W Aktualna Cena
4 Urządzenie wielofunkcyjne HP ENVY 6020e Aktualna Cena
5 Urządzenie wielofunkcyjne CANON Pixma TS3151 Aktualna Cena

Rodzaje drukarek z WiFi

Na ogół, drukarki są szczególnie przydatne dla osób pracujących w domu, czy też posiadających dzieci, które uczęszczają do szkoły. Jednak każdy kiedyś spotka się z potrzebą wydrukowania ważnych dokumentów, niezależnie od swojej pracy. Mimo tego, że wykorzystujemy drukarki do różnych celów, przydają się one każdemu, a zaletą drukarek z WiFi jest to, że wystarczy być połączonym z siecią domową, wykonać kilka kliknięć i dokument jest gotowy! Ponadto, w zależności od naszych wymagań, występują one w różnych rodzajach.

Drukarka WiFi laserowa

Jest to aktualnie najczęściej wybierany rodzaj drukarki bezprzewodowej, ze względu na stosunkowo niską cenę sprzętu, a także tonera potrzebnego do wydruku. Jednak decydując się na sprzęt kolorowy, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Dużą zaletą jest szybkość pracy, przy zachowaniu dobrej jakości wydrukowanego dokumentu, a także jej niezawodność. Nie trzeba martwić się o zaschnięcie dyszy.

Jej działanie głównie opiera się na pracy światłoczułego bębna, który po naelektryzowaniu się, ma za zadanie przyciągać cząstki tonera, aby później na papierze powstał trwały obraz. Natomiast bęben to element drukarki, który wraz z użytkowaniem należy wymieniać. Na szczęście nie wykorzystuje się on szybko, dlatego nie wpływa drastycznie na koszty eksploatacyjne.

Czytaj więcej...  Canon PIXMA TS5350 recenzja, opinia

Drukarka WiFi biurowa

Wybierając drukarkę do użytkowania w biurze, ważna jest przede wszystkim szybkość pracy. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się właśnie drukarka laserowa. Zazwyczaj tego typu sprzęt znajdujący się w firmach musi drukować dużą ilość dokumentów i najczęściej w krótkim czasie, dlatego wybierając tę opcję, możesz liczyć na wcześniej wspomnianą niezawodność, a także wysoką prędkość i jakość wydruku.

Ponadto, drukarka laserowa nie ma wysokich kosztów eksploatacyjnych, ze względu na dużą wydajność tonera, dzięki czemu posiadanie jej będzie zdecydowanie bardziej ekonomiczne, niż w przypadku drukarki atramentowej, też ze względu na fakt, że w biurach nie często potrzebny jest druk kolorowy.

Drukarka WiFi atramentowa

Kiedyś nie dorównywały one drukarce laserowej w prędkości wydruku, jednak dzięki postępowi technologii, drukarki atramentowe są coraz bardziej wydajne i wykonują swoją pracę w naprawdę krótkim czasie. Są też mniejsze i mniej hałaśliwe od pierwszego rodzaju drukarki.

Decydując się na sprzęt tego rodzaju, trzeba się liczyć z faktem, że koszty eksploatacyjne są zdecydowanie wyższe. Praca tej drukarki opiera się na głowicy drukującej, która przez wystrzeliwanie kropel atramentu, tworzy obraz linia po linii. Niesie to ze sobą kolejną wadę — kartka papieru po wyjęciu może być jeszcze nieco mokra, dlatego trzeba uważać, aby jej nie dotykać i nie rozmazać obrazu bądź tekstu. Jakie w takim razie ma zalety? Oprócz prędkości warto także wspomnieć o wysokiej jakości wydruku. Jeżeli zależy ci na tym, aby obraz był jak najdokładniejszy, drukarka atramentowa będzie lepszą opcją.

Drukarka WiFi domowa

W domu zazwyczaj użycie drukarki jest doraźne, dlatego, jeżeli nie ma regularnej potrzeby drukowania dużych plików, drukarka atramentowa będzie bardzo dobrym wyborem, głównie z uwagi na to, że przy sporadycznym użytkowaniu, wysokie koszty eksploatacyjne nie będą tak odczuwalne. Jeżeli natomiast praca, czy też szkoła sprawia, że drukarka jest używana często i do większej ilości drukowanych stron, wtedy drukarka atramentowa nie będzie ekonomicznym wyborem.

Czytaj więcej...  Drukarka atramentowa

Sprzęt wybierany do użytku domowego to kwestia zupełnie indywidualna. Jeśli nie jesteś pewien, która drukarka będzie dla ciebie lepsza, powinieneś przeliczyć koszty w przypadku obu sprzętów, biorąc pod uwagę swoje wymagania i potrzeby.

Jakiej marki drukarkę bezprzewodową wybrać? Brother, HP, Epson?

Skoro już wiadomo, który rodzaj drukarki jest do jakiego przeznaczenia, to warto byłoby się również zastanowić, która z czołowych marek ma najciekawszą ofertę?

drukarka Brother DCP-1623WE

Zacznijmy od firmy Brother, czyli japońskiej marki, która wykorzystuje bardzo innowacyjne technologie w produkowaniu sprzętu wysokiej jakości. Dużą popularnością cieszy się drukarka Brother DCP-1623WE. Jej główną zaletą jest niski koszt eksploatacji oraz uniwersalność — nada się zarówno do biura, jak i do użytku domowego.

HP DeskJet Ink Advantage 3789

Kolejną pozycję zajmuje firma HP. Posiada ona bardzo szeroką i uniwersalną ofertę, a także najbardziej przystępne ceny, jednak na szczególną uwagę zasługuje drukarka HP DeskJet Ink Advantage 3789. Jest to bardzo mała i tania drukarka atramentowa, o wielu możliwościach, dlatego idealnie sprawdzi się jako drukarka domowa.

Na sam koniec, przyszedł czas na firmę Epson. Sprzęt tej firmy jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Warto przede wszystkim poświęcić uwagę modelowi Epson EcoTank ITS L3156. Cena tej drukarki jest dość wysoka, ale nie bez powodu. Jest to jedna z najszybszych drukarek oraz jest bardzo łatwa i nieskomplikowana w obsłudze, ponieważ nie trzeba w niej wymieniać kartridży. Ten sprzęt to prawdziwy model premium.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *