Drukarka laserowa kolorowa

Dzisiejsza technologia oferuje nam szeroki wybór sprzętów, których głównym zadaniem jest ułatwianie nam codziennego życia. Komputer czy też laptop stanowią podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Wraz z nim ważnymi przedmiotami są także zestawy głośników, a zwłaszcza drukarka.

Obecnie na rynku możemy spotkać dwa rodzaje: drukarkę atramentową i laserową, która dzieli się jeszcze na monochromatyczną i kolorową. Pozostaje jedno pytanie, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej drukarki oraz jaką drukarkę laserową w kolorze wybrać?

Drukarki laserowe drukujące w kolorze – RANKING

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Drukarka Canon i-SENSYS LBP621Cw Aktualna Cena
2 Drukarka Xerox Aktualna Cena
3 Drukarka Canon i-SENSYS LBP623CDW Aktualna Cena
4 Drukarka Xerox VERSALINK C7000DN Aktualna Cena
5 Drukarka HP Color Laser 150NW Aktualna Cena

JAKĄ DRUKARKĘ LASEROWĄ KOLOROWĄ WYBRAĆ?

Kolorowe drukarki są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli drukuje się dużo zdjęć, ulotek czy plakatów. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla atramentowych.

Wykorzystywane są nie tylko w biurach czy innych profesjonalnych zakładach, ale także w domach. Fotografia wydrukowana za jej pomocą wygląda lepiej niż jej czarno-biała wersja. Istnieje kilka rodzajów kolorowych drukarek laserowych, a każda z nich posiada swoje odrębne zalety.

DRUKARKA LASEROWA KOLOROWA A3

Ten typ drukarek jest szczególnie używany przez architektów, projektantów oraz wiele innych osób, które na co dzień potrzebują sprzętu z możliwością dużych wydruków. Istnieją modele, które oferują dodawanie użytkowników oraz drukowanie przez Internet. Dzięki tym funkcjom, drukarki znacząco przyspieszają pracę.

Wiele z nich ma możliwość połączenia się ze smartfonem i drukowania bezpośrednio od niego, okazuje się to bardzo przydatne, zwłaszcza gdy nasze dokumenty znajdują się na dysku wirtualnym. Bardzo dobra drukarka A3 powinna charakteryzować się szybkością wydruku, bez względu czy będzie ono w kolorze czy sam tekst.

Należy również zwrócić uwagę na rozdzielczość. Standardowa to 1200 na 1200 dpi. Starannie dobrany wyświetlacz pozwala dopasować wydruk bez konieczności włączania dodatkowego sprzętu.

DRUKARKA LASEROWA KOLOROWA ZE SKANEREM

Drukarka ta przeznaczona jest głównie do biur, natomiast okazuje się być bardzo przydatna również w domu. Jest ona bardzo praktyczna, bowiem nie wymaga zakupu osobnego skanera. Dzięki niej możemy powielać wszelkie dokumenty, a ich jakość będzie nie gorsza  niż z osobnego urządzenia.

Dodatkowo drukarka umożliwia drukowanie w kolorze, dzięki czemu materiały są bardzo dobrej jakości. Należy zwrócić uwagę na rozdzielczość skanera oraz na jego szybkość. Przydatnym może okazać się również oprogramowanie, które pozwoli dostosować wydruk do naszych oczekiwań.

Czytaj więcej...  Laminator

DRUKARKA LASEROWA KOLOROWA PRZENOŚNA

Wraz z biegiem lat drukarki przenośne stają się coraz bardziej popularne. Główna zaletą jest ich praktyczność. Można bowiem zabrać ją w każde miejsce. Dlatego też ceniona jest przez chociażby handlowców. W bardzo krótkim czasie można wydrukować faktury oraz inne potrzebne dokumenty. Do tej samej kategorii zalicza się również drukarki fotograficzne. Zazwyczaj każdy model oferuje wydruki w formacie A4. Z oczywistych względów nie ma możliwości drukowania materiałów o większych rozmiarach.

Przed zakupem należy również przemyśleć, jaki typ połączenia będzie dla nas odpowiedni. W domu najlepszym rozwiązaniem może być połącznie Wi-Fi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość połączenie przez kabel USB, dzięki czemu możesz od razu drukować zrobione zdjęcia. Jednym z najczęstszych sposób połączenia jest Bluetooth.

DRUKARKA LASEROWA CZY ATRAMENTOWA?

Przed tym wyborem staje wiele osób, które zdecydowały się na zakup drukarki. Każda z nich posiada wady i zalety, które pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

WADY DRUKAREK ATRAMENTOWYCH WADY DRUKAREK LASEROWYCH KOLOROWYCH
– wysokie koszty eksploatacji w przypadku drukarek kolorowych – zdarza się, że koszty zakupu drukarki laserowej bywają duże
– niska jakość wydruków
– głośna praca
– zbyt wolna szybkość wydruków

 

ZALETY DRUKAREK ATRAMENTOWYCH  ZALETY DRUKAREK LASEROWYCH KOLOROWYCH 
– niska cena urządzenia – szybkość wydruku
– mniejsze wymiary – większa wydajność
– niedrogi wydruk – niskie koszty eksploatacji
– dokumenty drukowane są w bardzo dobrej jakości
– niska cena wydruku
– funkcja drukowania dwustronnego

 

Drukarka atramentowa posiada wiele zalet, które głównie związane są z niskimi kosztami zakupu. Jednak jej późniejsze koszty mogą stanowić problem dla wielu użytkowników. Drukarka laserowa kolorowa natomiast jest bardzo niedroga w późniejszym użytkowaniu.

Zwłaszcza obecnie, kiedy możemy je znaleźć w rozsądnych cenach. Ostateczna decyzja zależy od nas samych, jednak już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że laserowa posiada dużo więcej zalet,

DRUKARKI LASEROWE TANIE W EKSPLOATACJI

Sprawdź tanie drukarki laserowe w eksploatacji.

1. SAMSUNG SL-C430W

Urządzenie to oferuje użytkownikom drukowanie materiałów w bardzo dobrej jakości, zarówno w wersji kolorowej jak i monochromatycznej. Intuicyjny panel sterowania sprawia, że jest bardzo prosta w użyciu. Jest idealna dla niedużych firm i do korzystania w domu. Umożliwia drukowanie dużej ilośći stron w krótkim czasie. Jest bardzo wydajna.

Czytaj więcej...  Drukarka laserowa

2. CANON i-SENSYS LBP621Cw

Drukarka laserowa kolorowa tania w eksploatacji. Jest niewielkich rozmiarów, dlatego też z łatwością zmieści się nawet na biurku. Bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych biurach i domach. Powyższą drukarkę można również obsługiwać za pomocą urządzeń mobilnych.

3. HP M452NW

Jest to bardzo szybka drukarka, która znajdzie zastosowanie głównie w biurze. Potrafi wydrukować aż 27 stron podczas minuty. Tonery są bardzo tanie, a jednocześnie wydajne.

4. CANON MF641Cw

Jej ogromną zaletą jest fakt, że nie tylko drukuje w kolorze i monochromatycznie, ale także ma funkcje skanera. Doskonale sprawdzi się w małych i średnich firmach. Posiada duży wyświetlacz, dzięki czemu obsługa jest szybka i prosta. Materiały eksploatacyjne są bardzo tanie i łatwo dostępne.

5. Brother DCP-L3550CDW

Sprawdza się zarówno w biurze jak i w domu. Oprócz opcji drukowania pozwala również na kopiowanie i skanowanie dokumentów. Działa w sieci bezprzewodowej, jak i przewodowej. Posiada możliwość druku dwustronnego.

DRUKARKA LASEROWA DO DOMU

Sprawdź najlepsze drukarki laserowe do domu.

1. Brother HL-L8260CDW

Brother HL-L8260CDW

Wysoka prędkość wydruku, automatyczna opcja dwustronna, sieć zarówno bezprzewodowa, jak i przewodowa.

2. HP 150nw

HP 150nw

Sprawdzi się zarówno w domu jak i w biurze. Posiada możliwość łączenia się przez Wi-Fi. Potrafi wydrukować 18 stron w minutę.

3. Lexmark C2535dw

Drukarka Lexmark C2535dw

Rozdzielczość wydruku 1200 na 1200dpi. Przeznaczona jest do drukowania grafiki, a także tekstu.

4. HP Color LaserJet Pro M255dw

HP Color LaserJet Pro M255dw

Wysoka wydajność, automatyczna opcja druku dwustronnego, intuicyjny ekran oraz możliwość połączenia się przez Wi-Fi powodują, że drukarka ta sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

5. Lexmark C3224dw

Lexmark C3224dw

Bardzo szybka, trwała i wydajna drukarka. Możliwość połączenia przez Wi-Fi czy USB. Automatyczny druk dwustronny. Drukuje nawet 22 strony w minutę.

Podsumowanie

Każdy z nas wybiera takie urządzenie aby w jak największym stopniu ułatwić sobie codzienną pracę. Doskonałym towarzyszem zarówno w domu jak i w biurze będzie drukarka laserowa kolorowa.

Odpowiednio dobrana sprawi, że praca stanie się dużo łatwiejsza. Wystarczy tylko zastanowić się jakie konkretne opcje będą nam niezbędne i wybrać taką, która będzie spełniać nasze oczekiwania.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *