Drukarka do 300 zł

Drukarki to w obecnych czasach urządzenia niezbędne w każdej firmie i zakładzie usługowym. Również w domu warto posiadać sprzęt zdolny wydrukować szybko potrzebne dokumenty. Koszt wydruków w punktach kserograficznych jest tak wysoki, że posiadanie własnej drukarki jest po prostu rozsądne. Sprawdź wszystko co musisz wiedzieć o drukarkach do 300 zł oraz nowy ranking popularności drukarek z portalu ceneo.pl

Drukarka do 300 zł – Ranking popularności

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Urządzenie wielofunkcyjne Drukarka HP DeskJet 2710E 5AR83B Wi-Fi Aktualna Cena
2 HP Printer Deskjet 3760 Aktualna Cena
3 Drukarka HP DeskJet 3750 Aktualna Cena
4 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 3788 Czerwony Aktualna Cena
5 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 3762 Aktualna Cena

Drukarka do 300 zł – jakie parametry warto sprawdzić?

Przed zakupem każdego sprzętu elektronicznego należy dowiedzieć się, na jakie cechy danego produktu zwrócić uwagę, co świadczy o tym, że dany wyrób jest lepszy od innych. W przypadku drukarek również istnieje kilka kluczowych parametrów, które warto sprawdzić przed zakupem. Takim parametrem jest z pewnością rozdzielczość druku.

Generalnie w tym przypadku im więcej, tym lepiej, jednak przydatność drukarek o wyższych rozdzielczościach zależna jest od zastosowań, do jakich taki sprzęt jest nam potrzebny. Kolejną ważną cechą są obsługiwane przez drukarkę formaty papieru. W codziennych zastosowaniach najczęściej używa się formatu A4, jednak czasem potrzebny może być wydruk na bardziej niestandardowym papierze (np. B5).

Jeśli potrzeba nam wydruków w formatach innych niż A4, sprawdzenie obsługiwanych formatów papieru jest przy zakupie drukarki kwestią kluczową. Podobnie jak zagadnienie wydruku dwustronnego. Ten parametr bywa często pomijany przez klientów, a jednak wydaje się bardzo istotny (w przypadku drukowania np. pracy magisterskiej).

Drukarka do 300 zł – popularni producenci

W przypadku drukarek atramentowych popularnym producentem tego typu wyrobów jest firma HP. Od wielu lat drukarki tej firmy są cenione za bezproblemową pracę i niezawodność. Innymi popularnymi producentami drukarek atramentowych są Canon oraz Epson.

Czytaj więcej...  Drukarka do 500 zł

Jeśli chodzi o najbardziej popularne drukarki laserowe, tutaj mamy czterech najbardziej cenionych producentów. Są to HP, Brother, Canon i Lexmark. Drukarki HP dzięki swej wszechstronności i łatwości obsługi od wielu dekad znajdują zastosowanie w firmach i gospodarstwach domowych na całym świecie.

Drukarka 300 zł do biura?

Jeśli prowadzimy mniejsze przedsiębiorstwo i potrzebujemy sprzętu do drukowania dokumentów, z pewnością przy zakupie należy kierować się rozwagą. W przedziale cenowym do 300zł znajduje się wiele produktów, które swoimi cechami idealnie nadadzą się do pracy biurowej.

W przypadku droższych urządzeń często ich wyższa cena podyktowana jest tym, że produkty te wyposażone są w cechy niezbyt przydatne w naszym biurze. Wybierając drukarkę do biura zwróćmy uwagę na koszty eksploatacyjne. Prędzej czy później czeka nas wymiana tonera, zatem cena i wydajność wymiennego wkładu z tuszem to kwestie, które z pewnością trzeba brać pod uwagę.

Jaka budżetowa drukarka, atramentowa czy laserowa?

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy drukarek: atramentowe i laserowe. Drukarki atramentowe z reguły są tańsze i mogą stanowić pierwszy wybór w przypadku zakupów z limitem cenowym do 300zł. Lecz w tym zakresie możliwe jest znalezienie też całkiem niezłej drukarki laserowej. Specyfika technologii użytej w urządzeniach laserowych skutkuje ich zmniejszoną awaryjnością względem drukarek atramentowych.

Drukarki laserowe ze względu na kosztowność zastosowanych rozwiązań technicznych to przede wszystkim urządzenia monochromatyczne – drukujące tylko w palecie czerni i bieli. Jeśli potrzebujemy drukarki tylko do wydruków czarno-białych dokumentów tekstowych, to tania drukarka laserowa w zupełności wystarczy. W tym przedziale cenowym znajdziemy za to w pełni przystosowane do kolorowych wydruków drukarki atramentowe.

Drukarka do 300 zł – Super propozycje

Sprawdź dobre drukarki do 300 zł online.

Drukarka Canon PIXMA

Seria PIXMA firmy Canon zawiera drukarki przeznaczone zarówno do tradycyjnych wydruków biurowych i edukacyjnych, jak i do drukowania zdjęć. Zwróćmy uwagę na dwa modele, PIXMA TS3350 i PIZMA TS305. Są to modele drukarek atramentowych i kolorowych, drukujące w maksymalnej rozdzielczości 4800×120 dpi. Pierwszy produkt jest bardziej wszechstronny – obsługuje formaty A4, A5 i B5, podczas gdy drugi tylko A4.

Czytaj więcej...  Drukarka do domu

Drukarka HP DeskJet

Warte polecanie są też trzy egzemplarze kolorowych, atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych od firmy HP. DeskJet 2720e to urządzenie drukujące w formatach A4, A5, A6 i DL w maksymalnej rozdzielczości 1200×1200 dpi. Dwa inne modele, DeskJet Ink Advantage 3788 oraz DeskJet Ink Advantage 3762 drukują w formatach A4, A6, B5, DL i formatach niestandardowych, w wyższej rozdzielczości maksymalnej – 4800×1200 dpi. Wszystkie trzy propozycje umożliwiają również skanowanie w formacie A4.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.