Drukarka do 300 zł

Drukarki to w obecnych czasach urządzenia niezbędne w każdej firmie i zakładzie usługowym. Również w domu warto posiadać sprzęt zdolny wydrukować szybko potrzebne dokumenty. Koszt wydruków w punktach kserograficznych jest tak wysoki, że posiadanie własnej drukarki jest po prostu rozsądne. Sprawdź wszystko co musisz wiedzieć o drukarkach do 300 zł oraz nowy ranking popularności drukarek z portalu ceneo.pl

Drukarka do 300 zł – Ranking popularności

Lp Drukarka Ocena Kup online
1 Urządzenie wielofunkcyjne Drukarka HP DeskJet 2710E 5AR83B Wi-Fi Aktualna Cena
2 HP Printer Deskjet 3760 Aktualna Cena
3 Drukarka HP DeskJet 3750 Aktualna Cena
4 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 3788 Czerwony Aktualna Cena
5 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 3762 Aktualna Cena

Drukarka do 300 zł – jakie parametry warto sprawdzić?

Przed zakupem każdego sprzętu elektronicznego należy dowiedzieć się, na jakie cechy danego produktu zwrócić uwagę, co świadczy o tym, że dany wyrób jest lepszy od innych. W przypadku drukarek również istnieje kilka kluczowych parametrów, które warto sprawdzić przed zakupem. Takim parametrem jest z pewnością rozdzielczość druku.

Generalnie w tym przypadku im więcej, tym lepiej, jednak przydatność drukarek o wyższych rozdzielczościach zależna jest od zastosowań, do jakich taki sprzęt jest nam potrzebny. Kolejną ważną cechą są obsługiwane przez drukarkę formaty papieru. W codziennych zastosowaniach najczęściej używa się formatu A4, jednak czasem potrzebny może być wydruk na bardziej niestandardowym papierze (np. B5).

Jeśli potrzeba nam wydruków w formatach innych niż A4, sprawdzenie obsługiwanych formatów papieru jest przy zakupie drukarki kwestią kluczową. Podobnie jak zagadnienie wydruku dwustronnego. Ten parametr bywa często pomijany przez klientów, a jednak wydaje się bardzo istotny (w przypadku drukowania np. pracy magisterskiej).

Drukarka do 300 zł – popularni producenci

W przypadku drukarek atramentowych popularnym producentem tego typu wyrobów jest firma HP. Od wielu lat drukarki tej firmy są cenione za bezproblemową pracę i niezawodność. Innymi popularnymi producentami drukarek atramentowych są Canon oraz Epson.

Czytaj więcej...  Drukarka do domu

Jeśli chodzi o najbardziej popularne drukarki laserowe, tutaj mamy czterech najbardziej cenionych producentów. Są to HP, Brother, Canon i Lexmark. Drukarki HP dzięki swej wszechstronności i łatwości obsługi od wielu dekad znajdują zastosowanie w firmach i gospodarstwach domowych na całym świecie.

Drukarka 300 zł do biura?

Jeśli prowadzimy mniejsze przedsiębiorstwo i potrzebujemy sprzętu do drukowania dokumentów, z pewnością przy zakupie należy kierować się rozwagą. W przedziale cenowym do 300zł znajduje się wiele produktów, które swoimi cechami idealnie nadadzą się do pracy biurowej.

W przypadku droższych urządzeń często ich wyższa cena podyktowana jest tym, że produkty te wyposażone są w cechy niezbyt przydatne w naszym biurze. Wybierając drukarkę do biura zwróćmy uwagę na koszty eksploatacyjne. Prędzej czy później czeka nas wymiana tonera, zatem cena i wydajność wymiennego wkładu z tuszem to kwestie, które z pewnością trzeba brać pod uwagę.

Jaka budżetowa drukarka, atramentowa czy laserowa?

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy drukarek: atramentowe i laserowe. Drukarki atramentowe z reguły są tańsze i mogą stanowić pierwszy wybór w przypadku zakupów z limitem cenowym do 300zł. Lecz w tym zakresie możliwe jest znalezienie też całkiem niezłej drukarki laserowej. Specyfika technologii użytej w urządzeniach laserowych skutkuje ich zmniejszoną awaryjnością względem drukarek atramentowych.

Drukarki laserowe ze względu na kosztowność zastosowanych rozwiązań technicznych to przede wszystkim urządzenia monochromatyczne – drukujące tylko w palecie czerni i bieli. Jeśli potrzebujemy drukarki tylko do wydruków czarno-białych dokumentów tekstowych, to tania drukarka laserowa w zupełności wystarczy. W tym przedziale cenowym znajdziemy za to w pełni przystosowane do kolorowych wydruków drukarki atramentowe.

Drukarka do 300 zł – Super propozycje

Sprawdź dobre drukarki do 300 zł online.

Drukarka Canon PIXMA

Seria PIXMA firmy Canon zawiera drukarki przeznaczone zarówno do tradycyjnych wydruków biurowych i edukacyjnych, jak i do drukowania zdjęć. Zwróćmy uwagę na dwa modele, PIXMA TS3350 i PIZMA TS305. Są to modele drukarek atramentowych i kolorowych, drukujące w maksymalnej rozdzielczości 4800×120 dpi. Pierwszy produkt jest bardziej wszechstronny – obsługuje formaty A4, A5 i B5, podczas gdy drugi tylko A4.

Czytaj więcej...  HP DeskJet 3762 All-in-One recenzja, opinia

Drukarka HP DeskJet

Warte polecanie są też trzy egzemplarze kolorowych, atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych od firmy HP. DeskJet 2720e to urządzenie drukujące w formatach A4, A5, A6 i DL w maksymalnej rozdzielczości 1200×1200 dpi. Dwa inne modele, DeskJet Ink Advantage 3788 oraz DeskJet Ink Advantage 3762 drukują w formatach A4, A6, B5, DL i formatach niestandardowych, w wyższej rozdzielczości maksymalnej – 4800×1200 dpi. Wszystkie trzy propozycje umożliwiają również skanowanie w formacie A4.
Drukarki i skanery - zobacz na Ceneo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *